Grayscale CEO’sundan Bitcoin ETF yorumu: 800 binden fazla kişi bekliyor

Grayscale CEO’sundan Bitcoin ETF yorumu: 800 binden fazla kişi bekliyor

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale CEO’sundan Bitcoin ETF yorumu: 800 binden fazla kişi bekliyor

50 milyar dolardan fazla değerde varlık ile dünyanın en büyük dijital varlık yönetim şirketi olan Grayscale’den, spot ETF’leri konusunda sert açıklamalar geldi. Şirket CEO’su Michael Sonnenshein ABD medyasından Bloomberg’e verdiği bir röportajda SEC’ye dava açma ihtimalini gözardı etmediklerini söyledi.

“800 bin hesap spot ETF bekliyor”

Her seçeneğin masada olduğunu belirten Sonnenshein şu ifadeleri kullandı:

“GBTC hisselerinin bugün ABD’nin 50 eyaletinden de müşterileri var. 800 binden fazla hesap, GBTC’nin spot ETF’e çevrilmesini bekliyor. Açıkçası her seçenek masada. Bizim için konu çok net. Bir spot ETF’in onaylanıp onaylanmayacağı değil, onun ne zaman onaylanacağını düşünüyoruz. Çünkü eninde sonunda onaylanacak. Bu bizim için çok ama çok önemli bir süreç”

Gensler müşteri korunmasını öne çıkarıyor

Bilindiği üzere SEC, Ekim ayından itibaren vadeli Bitcoin ETF’lerine onay vermiş ve bu kararın ardından da Bitcoin 69 bin dolara giden yolda büyük yükselişler kaydetmişti. Ancak Ağustos ayındaki konuşmasında bile spot ETF’lere karşı olduğunu belirten ve vadeli Bitcoin ETF’lerinin çok daha uygun olduğunu söyleyen SEC başkanı Gary Gensler, sebep olarak ise sürekli “müşteri korunması ve dolandırıcılık” başlıklarını öne sürüyor.

Hatırlanacağı üzere Gensler, Şubat ayında Bitcoin destekçisi bir senatör olarak bilinen Tom Emmer’in mektubuna cevap olarak yazdığı bir mektupta, komisyonun, Bitcoin spot ETF’lerini listelemek için ilgili yasaya bakarak hareket ettiğini belirtmiş ve “ETF’in manipülatif eylemleri ve uygulamaları önlemek için tasarlanıp tasarlanmadığını değerlendirmek zorundayız” demişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap