Grayscale Bitcoin Fonuna Olan İlgi, Berkshire Hathaway’i Solladı!

Grayscale Bitcoin Fonuna Olan İlgi, Berkshire Hathaway’i Solladı!

Paylaş
Grayscale Bitcoin Fonuna Olan İlgi, Berkshire Hathaway’i Solladı!

Kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin 2019 yılında efsanevi bir dönem geçirdi. 3.000 dolar ile başlayan yıl 14.000 dolara kadar çıkılması ve daha sonra 7.000 dolarda konsolidasyon yaşanması ile devam etti. Yıl başından bu yana iki kat değer artışı elde etmiş olan Bitcoin’e yönelik kurumsal ilgi de inanılmaz bir yükseliş gösteriyor.

Kurumsal yatırımcıların tercih ettiği Grayscale Bitcoin Fonu’na duyulan ilgi, milyarder yatırımcı Warren Buffett’in Berkshire Hathaway fonuna duyulan ilgiyi geride bıraktı. Bitcoin’i gerçek bir para birimi olmamakla eleştiren ve yerden yere vuran Warren Buffett’in fonuna duyulan ilginin geride kalması aslında kaçınılmaz bir son olarak görülüyor.

GBTC fonu yıl başından bu yana %119 artış yakalarken, Berkshire’ın yatırımcılara sunduğu getiri ise %11 seviyelerinde sıkışıp kaldı. Blockchain Capital tarafından yapılan bir araştırmada da 18 ile 34 yaş arasındaki y kuşağının Bitcoin’i diğer yatırımcılardan daha çekici ve yatırım yapılabilir bulduğu ortaya çıkmıştı. Bu durum hem kurumsal hem d bireysel yatırımcıların BTC ilgisinin katlanarak arttığını ortaya koyuyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap