Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Düzeyleri Belirledi!

Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Düzeyleri Belirledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Düzeyleri Belirledi!

Bitcoin (BTC), 28 Mart’ta Wall Street açılışında 2 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve analistlere göre son boğa koşusu hız kazandı.

“Bitcoin düşüşü gereksiz ama sağlıklı olurdu”

TradingView’den alınan veriler, BTC’nin Bitstamp’ta 47.900 dolara ulaştığını ve yeni bir 2022 zirvesinden sadece 100 dolar uzakta olduğunu gösterdi. Bitcoin fiyat hareketi, 28 Mart’ta devam eden ve yaklaşık %17’lik haftalık kazanç sağlayan haftalık kapanışa doğru güçlü bir hareketin ardından geldi. Popüler kripto analisti Rekt Capital, şu paylaşımı yaptı:

Olmak zorunda değil ama, bir BTC düşüşü sağlıklı olur. Çünkü fiyat devam edebilir ve önceki direnci yeni destek olarak geri alabilir. Aynı şey, son zamanlarda güçlü hareketler yaşayan birçok altcoin için de geçerli.

Bazıları yeni destek seviyelerini görmek için bir geri çekilme tahmininde bulunmaya başlarken, BTC için heyecan yine de yazının yazıldığı sırada itici ruh hali olarak kalıyor. Blockware lider içgörü analisti William Clemente, şunları söylüyor:

Hem spot prim hem de üç aylık gerilemenin çok aylık rejimi + Çeşitli önlemlerle büyük on-chain birikim. Kaçırdığımız tek şey momentum. 46 bin dolar tutulduğu sürece, momentum/trende dayalı piyasa katılımcılarının bunu yüksek seviyelere geri iteceğini düşünebiliriz.

Bu bakış açısı, lider kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri göndermek için potansiyel yakıt sağlayan iki önemli hareketli ortalama belirleyen Rekt Capital tarafından tekrarlandı.

William Clemente, Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) göstergesinin yeşile döndüğünü ve Kasım ayının tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana ilk kez bir yükseliş trendinin başladığını gösteren bir grafik ekledi.

BTC Piyasası: Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Düzeyleri Belirledi! 1MACD ile BTC grafiği / Kaynak: William Clemente/ Twitter

Bu arada on-chain izleme kaynağı Whalemap, daha önce orada gerçekleşen birikim sayesinde 47.400 doların makro seviyelerde kilit bir alan olduğunu yineledi.

Analist Philip Swift, mevcut rallinin bu yıl öncekilerden daha sürdürülebilir olmasına ek bir selam olarak, türev platformlarındaki fonlama oranlarının hem duyarlılık hem de piyasa performansındaki iyimserliğe rağmen ilginç bir şekilde düşük kaldığını vurguladı.

“2022, riskli varlıklar için o kadar kolay olmayacak”

Makro analistler için odak noktası, Bitcoin (BTC)’nin son kazanımlarıyla geleneksel varlıklara karşı kırılıp kırılmadığıydı. ABD hisse senetleri 28 Mart açılışında çoğunlukla yatay seyrederken, altın sadece mütevazı bir yükseliş yaşadı.

Trendi tartışan Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, BTC’nin “riskten kurtulma bayrağını alıp almadığını” sorguluyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor:

1. Çeyrek, 40 yılın en yüksek enflasyonu ve Avrupa’daki savaşın ortasında yükselen riskli varlıklar eğiliminde bir başka kırılma olabilir. Ancak bizim tahminimiz, 2022’nin son oyununun o kadar kolay olmayacağı yönünde.

Mike McGlone, Bitcoin’in yine de ‘farklı bir güç gösterdiğini’ ekliyor.

BTC Piyasası: Gözler Bitcoin’de: 5 Analist, Sıradaki Düzeyleri Belirledi! 2

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Mike McGlone yakın zamanda, Bitcoin (BTC)’nin mevcut makro koşullarda altı rakama ulaşmadan önce 30.000 dolara ‘kolayca’ dönebileceğini söylemişti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap