Google Üzerindeki Bitcoin Aramaları Sıçrama Yaptı!

Google Üzerindeki Bitcoin Aramaları Sıçrama Yaptı!

Paylaş
Google Üzerindeki Bitcoin Aramaları Sıçrama Yaptı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bu hafta inanılmaz sert bir düşüş yaşamasına rağmen, Google üzerindeki arama sayısında tam tersi bir artış elde etti.

Google Trends verilerine göre Bitcoin kelimesini aratanların sayısı özellikle geçtiğimiz hafta inanılmaz bir yükseliş yakaladı. Bitcoin kelimesinin Google üzerindeki aranma sayısı geçtiğimiz Ekim ayında BTC/USD çifti 10.000 dolar seviyesindeyken görülen orana kadar yükseldi.

Bu da aslında BTC’nin aşağı yönlü hareketlenmede bile yatırımcılarının ilgisini çekebildiğini göstermekte ki bu kripto para piyasası için kesinlikle iyi bir haber. Bitcoin yatırımcılarının büyük bir kısmı önümüzdeki yıl gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanmasına odaklanmış durumda ve yarılanma ile fiyatın 20.000 dolar olacağını düşünenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Bitcoin yıl başından beri 14.000 dolara kadar çıksa da, basın saati itibariyle bunun yüzde 50 gerisine düştü ancak yine de yıl başında işlem yapmaya başlayan yatırımcılar için hala karlı bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap