Google Play, Dev Ethereum Cüzdanına Yönelik Yasağını Kaldırdı

Google Play, Dev Ethereum Cüzdanına Yönelik Yasağını Kaldırdı

Paylaş
Google Play, Dev Ethereum Cüzdanına Yönelik Yasağını Kaldırdı

Kriptokoin.com – Google Play mağazası Ethereum tarayıcı uzantısı ve cüzdan hizmeti MetaMask’e yönelik yasağını kaldırdı. Google Play mağazası, politikalarının mobil cihazlarda madenciliği yasakladığını açıklamasından sonra 26 Aralık’ta platformunda MetaMask’ı yasakladı.

Google Play Store, Ethereumcüzdan istemcisi MetaMask’a yönelik yasağını kaldırdı

Google play, dikkatli bir şekilde değerlendirildiğinde Ethereum tarayıcı uzantısı MetaMask’e yönelik yasağını tersine çevirdi. Google Play, politikasının cep telefonlarında madenciliğe izin vermediğini ancak MetaMask’ın bir madencilik uygulaması olmadığını söyleyerek uygulamaya yönelik yasağını kaldırdı. Uygulama şimdi android uygulama mağazasında mevcut.

MetaMask ekibi, dikkatlice değerlendirildiğinde Google’ın MetaMask mobil uygulamasına tekrar Google Play (Android) mağazasında izin verdiğini tweetledi! Ekip ayrıca kullanıcılarına alternatif dağıtım yöntemleri önerdikleri için teşekkür etti ve bu deneyimin ekibi daha esnek hale getirdiğini ve bir topluluk olarak buna dayanma konusunda daha güçlü olduklarını ekledi.

Dünyada merkezi olmayan platformlara olan talepartıyor

Google Play mağazasının yanı sıra YouTube, önceden bildirimde bulunmaksızın kripto paralarla ilgili içeriği sansürledi. YouTube, eski durumuna gelmeden önce zararlı ve tehlikeli içerik tespiti ile bazı videolarını kaldırdığını açıkladı. Bu sansür felaketi, birçok kişinin insanların verilerinden sorumlu milyarlarca dolarlık kuruluşlara olan güvenini kaybetmesine neden oldu. Bu olaydan sonra kripto topluluğu arasındaki merkezi olmayan platforma olan talep arttı. Ethereum uygulamalarına yönelik diğer kritik haberler için “Siber Güvenlik Uzmanı Bu Ethereum Cüzdanına Karşı Uyardı” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap