Google İle Bu Altcoin İşbirliğinde Yeni Adım: Artık Doğrulayıcı!

Google İle Bu Altcoin İşbirliğinde Yeni Adım: Artık Doğrulayıcı!

Paylaş
BTC Piyasası: Google İle Bu Altcoin İşbirliğinde Yeni Adım: Artık Doğrulayıcı!

Google Cloud artık Polygon ağında bir doğrulayıcı pozisyonunda. Polygon’a nazaran, “YouTube ve Gmail’e güç sağlamak için kullanılan birebir altyapı” ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak. Bu gelişme Ethereum katman-2 tahlili olan Polygon için epey değerli bir kilometre taşına işaret ediyor.

Google Cloud artık Polygon’un doğrulayıcısı

Polygon Labs 29 Eylül’de Google Cloud’un Polygon PoS ağına doğrulayıcı olarak katıldığını duyurdu. Böylelikle Google Cloud, L2 Ethereum ağındaki süreçleri doğrulayan 100’den fazla öbür doğrulayıcıya katıldı. Bu doğrultuda Polygon, şu duyuruyu paylaştı:

Bu ay Google Cloud, Polygon PoS için merkezi olmayan doğrulayıcı setinin bir kesimi oldu. YouTube ve Gmail’e güç sağlamak için kullanılan birebir altyapı artık süratli, düşük maliyetli, herkes için Ethereum Polygon protokolünün güvenliğini sağlamaya yardımcı oluyor. Google Cloud üzere büyük bir şirket Polygon PoS Ağını garanti altına alan 100’den fazla doğrulayıcıya katıldı.

Gelişmeyi taraflar gururla açıkladı

Polygon ağındaki doğrulayıcılar node’ları işletiyor. Böylelikle, MATIC’i stake ederek ve proof-of-stake konsensüs mekaniğine katılarak ağın güvenliğine yardımcı oluyor. Gelişmeyi Google Cloud da X hesabından paylaştı:

Şu anda Polygon PoS ağında bir doğrulayıcı olarak hizmet veriyoruz ve 100’den fazla başka doğrulayıcıyla birlikte ağın kolektif güvenliğine, yönetişimine ve merkezsizleştirilmesine katkıda bulunuyoruz.

Google Cloud Singapur, şirketin “artık Polygon PoS ağında bir doğrulayıcı olarak hizmet verdiğini” doğruladı. Ayrıyeten, 100’den fazla öteki doğrulayıcıyla birlikte ağın kolektif güvenliğine, yönetişimine ve merkezsizleştirilmesine katkıda bulunacağını ekledi.

BTC Piyasası: Google İle Bu Altcoin İşbirliğinde Yeni Adım: Artık Doğrulayıcı! 1

Google Cloud işbirliğinin ortasında Polygon kendini güncelliyor

Bu ortada doğrulayıcıların birçoklarının anonim olduğunu belirtmek gerekiyor. Bununla birlikte, Btcpiyasasi.com olarak kısa müddet evvel bildirdiğimiz üzere, Google Cloud, Polygon ağında Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon firmalarından biri olan Alman Deutsche Telekom’a katılıyor. GoogleCloud ise Polygon Labs ile olan bağlantısını “devam eden stratejik bir işbirliği” olarak tanımlıyor. Google Cloud APAC, ağa doğrulayıcı olarak katılacağını duyurmasının yanı sıra “Polygon Labs herkes için bir Web3 geleceği için tahlil üretiyor” başlıklı bir YouTube görüntüsü da yayınladı.

Polygon Labs kısa müddet evvel Polygon ağını güncellemek için “Polygon 2.0” teşebbüsünü başlattı. Buna nazaran, mevcut evre olan “Faz 0”, PIP 17-19 olmak üzere üç Polygon Düzgünleştirme Önerisi (PIP) içeriyor. PIP 17, MATIC’ten yeni token POL’e geçişi içeriyor. PIP 18 ve 19, POL’in teknik açıklaması ve gaz tokenlerinin güncellenmesi üzere destekleyici uğraşları ele alıyor. Polygon’a nazaran, bu değişikliklerin 2023 yılının 4. çeyreğinde gerçekleşmeye başlaması planlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap