Google Cloud, yeni mutabakatla Polygon’un büyümesine yardım edecek

Google Cloud, yeni mutabakatla Polygon’un büyümesine yardım edecek

Paylaş
BTC Piyasası: Google Cloud, yeni mutabakatla Polygon’un büyümesine yardım edecek

Google Cloud, geliştiricilerin Ethereum temelli layer 2 blokzincirinde kendi Web3 eserlerini ve merkeziyetsiz uygulamalarını (dapps) yaratmalarını, piyasaya sürmelerini ve geliştirmelerini kolaylaştırmak için Polygon Labs ile birlikte çalışıyor.

Şirketin Texas’ın Austin kentinde yapılan Consensus 2023’te yaptığı açıklamaya nazaran yeni iştirak kapsamında Google (NASDAQ:GOOGL) Cloud, tam gözetimli node hosting hizmeti olan Blockchain Node Engine’i Polygon ekosistemine getirecek. Böylelikle geliştiricilerin, node’ların dağıtıldığı yerde tam denetim sağlarken protokolü geliştirmeye odaklanmalarına yardımcı olacak.

Polygon’un lideri Ryan Wyatt, birebir açıklamada şunları da lisana getirdi:

Web2’nin güç merkezi Google, son yıllarda projeler üretmeleri için daha fazla teknik uzmanlığını geliştiricilere sunarak Web3 dünyasında aktif olarak ilerlemeye çalışıyor. Şirket, yakın vakitte projelerini daha süratli ve sağlam bir formda ölçeklendirmeleri için Web3 kesimindeki yeni teşebbüs ve projelere dayanak vermek emeliyle “Google for Startups Cloud Program”ı piyasaya sürmüştü.

Ayrıca Celo, bu ayın başlarında Celo’daki Web3 geliştiricilerine ve kurucularına çalışma atölyeleri ve bulut bilişim hizmetleri sunmak için Google Cloud ile bir ortaya geldiklerini duyurmuştu.

Teknoloji devi ayrıyeten Polygon ile olan iştiraklerinin, sıfır bilgi yenilik stratejisinin geliştirilmesi konusunda protokole yardım edeceğini ve bunun da potansiyel olarak süreçleri daha ucuz ve süratli hale getireceğini söyledi. Açıklamada şu kelamlara de yer verildi:

Polygon, sıfır-bilgi Ethereum Sanal Makinesi’nin beta sürümünü geçtiğimiz ay yayımlamıştı.

Google Cloud Asya Pasifik’in müşteri mühendisliğinden ve Web3’ün pazara girişinden sorumlu genel müdürü Mitesh Agarwal, açıklamaya şunları da ekledi:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap