Google Cloud, Polygon zkEVM’yi Optimize Edecek

Google Cloud, Polygon zkEVM’yi Optimize Edecek

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Google Cloud, Polygon zkEVM’yi Optimize Edecek

Polygon Labs ve Google Cloud, Ethereum ölçeklendirme protokolünün altyapısının ve geliştirici araçlarının güzelleştirilmesi ve benimsenmesini sağlamak için bir ortaya gelecek. 

Polygon PoS (proof-of-stake), Polygon zkEVM ve Polygon Supernets dahil olmak üzere Polygon’un temel protokolleri, Google Cloud’un çerçevesi ve geliştirici araçlarının sağlanmasından yararlanacak. Paydaşlık, Polygon üzerinde Web3 eserleri ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak, başlatmak ve büyütmek için geliştirici entegrasyonunu kolaylaştırmayı amaçlıyor.

İşlemler, Daha Süratli ve Daha Ucuz Olacak

Google Cloud’un ekosistemle iştirakinin Polygon’un sıfır bilgi gelişimini ilerletmesi bekleniyor. 

Polygon zkEVM’nin sıfır bilgi ispatlarının Google Cloud üzerinde test edilmesinin, mevcut altyapıya kıyasla daha süratli ve daha ucuz süreçler ile sonuçlandığı bildirildi. Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ölçeklendirme tahlili olan Polygon zkEVM beta, Mart 2023’te ana ağa sunuldu. zkEVM beta sayesinde ağ üzerindeki süreç maliyetleri düşerken, akıllı mukavele dağıtımlarının randımanı arttı. 

Google Cloud’un Blockchain Node Engine’i, Polygon ekosistemi tarafından özel blok zinciri düğümlerinin edinilmesi, bakımı ve işletilmesi üzere vakit alan süreçlere ve maliyetli ek yüklere yardımcı olmak için kullanılacak. Bu özel entegrasyon, Polygon geliştiricilerinin Polygon PoS düğümlerini yapılandırma ve çalıştırma gereksinimini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Polygon Labs lideri Ryan Wyatt, paydaşlık sayesinde protokolün ekosistemine sağlayacağı çok çeşitli yararların altını çizdi. Wyatt yaptığı konuşmada şu sözleri kullandı: “Bugün Google Cloud ile yapılan duyuru oyun, tedarik zinciri idaresi ve DeFi alanlarındaki kullanım örneklerini mümkün kılarak süreç hacmini artırmayı amaçlıyor.” 

Ortaklık ayrıyeten, Polygon ekosistemi geliştiricilerine, Web3 eserleri ve dApp’ler geliştiren şirketlere sermaye kaynakları sağlayacak. Erken kademedeki Polygon Ventures takviyeli kimi teşebbüsler de Google for Startups Cloud programından ve yeni başlatılan Web3’e özel avantajlardan yararlanabilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap