Google Chrome Kullanıyorsanız Bu Kripto Para Cüzdanına Dikkat Edin

Google Chrome Kullanıyorsanız Bu Kripto Para Cüzdanına Dikkat Edin

Paylaş
Google Chrome Kullanıyorsanız Bu Kripto Para Cüzdanına Dikkat Edin

Eğer İnternet tarayıcısı olarak Google Chrome’u kullanıyorsanız ve karşınıza Ledger Secure adlı bir uzantı çıkarsa şimdiden dikkatli olun.

The Next Web tarafından yapılan habere göre bir kripto para cüzdanı olarak kullanılan bu uzantı, bir yatırımcının 16 bin dolarına mal oldu.

Para Uçtu

Google Chrome’daki Ledger Secure adlı bir cüzdan uzantısı, bir kripto para yatırımcısının 16 bin dolar kaybetmesine yol açtı.

Sosyal medyada paylaşılan bilgilere göre Ledger Secure adlı bu uzantının geliştiricisi, cüzdanı kullanan yatırımcıların şifrelerini öğrenebiliyor. Görünüşe göre bir kripto para yatırımcısının bu yüzden 16 bin doları çalındı.

Bu yatırımcının parasının tam olarak nasıl çalındığı henüz bilinmiyor. Kendisi seed adresini bundan iki sene önce bilgisayarına kaydettiğini, bunun yanı sıra WiFi’a bağlı bir yazıcıdan bu adresin fotokopisini çıkarttığını söylüyor. Ledger Secure adlı bu cüzdan, kendisinin seed adresine bilgisayardaki bu geçmiş verileri kullanarak mı ulaştı yoksa daha farklı bir metot mu kullandı bilinmiyor.

Ledger Secure adlı bu uygulamanın Fransız kripto para şirketlerinden Ledger ile herhangi bir bağlantısı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Ledger bu olaylardan sonra sosyal medyadan bir açıklama yayınladı ve Ledger Secure adlı bu uygulamanın şirketler herhangi bir ilişiği olmadığını vurguladı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap