Google Aramalarında Bitcoin Yüzde 20 Yükseldi

Google Aramalarında Bitcoin Yüzde 20 Yükseldi

Paylaş
Google Aramalarında Bitcoin Yüzde 20 Yükseldi

Son 48 saattir kripto paralarda yaşanan inanılmaz yükselişle beraber insanların başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara karşı olan ilgisi de artmış durumda. Öyle ki Google arama motorunda bile Bitcoin kelimesinin aranması da ciddi oranda arttı. Tüm kripto paralarda görülen bu yükselişin devam etmesi durumunda arama motorunda yapılan aramalarında bir hayli artacağı öngörülüyor.

Bitcoin son 48 saattir ciddi yükseliş eğiliminde. İki gün önce Bitcoin’in ne zaman 4200 dolara çıkacağı tartışılırken bugün 5125 dolara çıktı. Bunun yanında diğer kripto paralarda da inanılmaz yükselişler yaşanıyor. Özellikle Bitcoin Cash rekor kırarak tam %55 oranında artış yaşadı. Bitcoin Cash’de yaşanan bu inanılmaz yükselişten sonra kripto para dünyasında 2 sıra birden yükselmeyi başardı. Bitcoin Cash, önünde yer alan EOS ve Litecoin’i geçerek 4. sıraya oturdu. Geçtiğimiz 24 saat içinde ise tam 3,8 milyar dolarlık artış yaşadı.

Görüldüğü üzere başta Bitcoin olmak üzere diğer bütün kripto paralarda çok ciddi artışlar söz konusu. Bu artışlar yaşanırken de insanlar Google arama motorunda da Bitcoin araştırmasına başlamış bile. Google Trend verilerine göre Bitcoin kelimesi 2 Nisan günü yalnızca Amerika’da 50 binin üzerinde aranmış. Dünya geneline baktığımız zaman ise en çok Bitcoin kelimesini arayan ülke ise Nijerya oldu. Nijerya’yı Güney Afrika ve Hollanda takip ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap