Gönderim Ücretleri, Madencilik Gelirlerinin Yüzde 3’ünü Oluşturuyor

Gönderim Ücretleri, Madencilik Gelirlerinin Yüzde 3’ünü Oluşturuyor

Paylaş
Gönderim Ücretleri, Madencilik Gelirlerinin Yüzde 3’ünü Oluşturuyor

Kripto para sektörünün en önemli kollarından birisi de madencilik. Bu sektör her geçen gün büyümeye devam ederken, madenciler hem kazdıkları Bitcoin’lerden hem de gönderim ücretlerinden para kazanıyorlar.

Konuyla ilgili olarak yayınlanan bir rapora göre, bu yılın başından beri, madenciler toplamda 4.3 milyar dolarlık bir gelir elde etti.

Bitcoin’in genel manada sürekli olarak kıyaslandığı altının madencilik sektörüne bakıldığında ise, altın madenciliğinin şu anda hacim olarak Bitcoin madenciliğinin yaklaşık 30 katı olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan, Bitcoin madencilerinin yıl başından bu yana elde ettiği gelirlere bakacak olur isek karşımıza farklı bir tablo çıkıyor.

Buna göre Bitcoin madencileri, yıl başından bu yana elde ettikleri 4.3 milyar dolarlık gelirin 4.15 milyar dolarını kazılan BTC’lerden kazandı. Öte yandan ağdaki gönderim ücretlerinden de 150 milyon dolarlık bir gelir elde edildi. Böylelikle de gönderim ücretlerinden elde edilen gelirler, toplam gelirin yüzde 3’ünü oluşturmuş oldu.

Geçen yılın toplamında ise madenciler 5.26 milyar dolarlık bir gelir elde ederken, bu gelirin 284 milyon dolarını gönderim ücretleri oluşturmuştu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap