Goldman Sachs OTC’de Bitcoin işlemi yapan ilk banka oldu

Goldman Sachs OTC’de Bitcoin işlemi yapan ilk banka oldu

Paylaş
BTC Piyasası: Goldman Sachs OTC’de Bitcoin işlemi yapan ilk banka oldu

ABD’nin dev yatırım bankalarından olan Goldman Sachs, ilk kez tezgah üstü işlem (OTC) gerçekleştiren kurumsal banka konumuna ulaştı. Banka, dijital varlık yönetim şirketi Galaxy Digital ile nakit ödeme ile Bitcoin vadeli işlemi gerçekleştirdi. Bilindiği gibi, uluslararası terminolojide OTC olarak bilinen tezgah üstü işlemler, tarafların merkezi bir aracı olmadan direkt olarak birbirleri arasında ticaret yapmasına olanak sağlıyor.

“Kurumlar arası ilişkinin devamı açısından çok önemli”

Bitcoin ve kripto para destekçisi ve girişimci Mike Novogratz’ın kurucusu ve CEO’su olduğu Galaxy Digital konuyla ilgili açıklamasında şı ifadeleri kullandı:

“Goldman Sachs kripto para hizmetlerine her geçen gün yenisini eklerken, bu işlem ise bir ABD’li bankanın ilk kez OTC ticareti yapmasını temsil etmesinin yanında, yatırım bankalarının kripto para benimsemesinin hangi seviyeye ve olgunluğa geldiğini gösteriyor. Bu işlem, Galaxy’nin Goldman Sachs ile olan ilişkisinin devamı açısından da çok önemlidir.”

Goldman, OTC masasını yeniden açmıştı

Hatırlanacağı üzere Goldman Sachs, 3 yıllık bir aranın ardından geçen sene Mart ayında, kripto para işlem departmanını tekrardan açmıştı. Yapılan açıklamada sebep olarak, kurumsal şirketlerden gelen yoğun ilgi gösterilmişti. Haziran ayında da, Galaxy Digital ile Goldman Sachs bir anlaşma imzalamış ve Galaxy, Goldman’ın Şikago Ticaret Borsası’ndaki (Chicago Mercantile Exchange) Bitcoin vadeli işlemleri için likidite sağlayıcısı olmuştu.

Kısa süre önce de Goldman Sachs, talep eden müşterilerine Galaxy tarafından sunulan bir Ethereum fonuna erişim sağladığını belirtmişti.

Galaxy Digital’ın kurucusu olan Mike Novogratz, yaklaşık 11 yıl Goldman Sachs’ta çalıştıktan sonra 2006’da Galaxy Digital’ı kurmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap