Goldman Sachs Eski Yöneticisi Matta: Bitcoin 15.000$ Olacak!

Goldman Sachs Eski Yöneticisi Matta: Bitcoin 15.000$ Olacak!

Paylaş
Goldman Sachs Eski Yöneticisi Matta: Bitcoin 15.000$ Olacak!

Goldman Sachs’ın yatırım yönetimi bölümü eski başkan yardımcısı olan Christopher Matta, parasını bitcoin’e yatırmayı sürdürüyor. Yayınlanan bir habere göre, Matta Bitcoin için yıl sonuna kadar 15.000 $ ‘a ulaşılabileceğine inanıyor.

Şimdiki Crescent Crypto Asset Management’ın kurucu ortağı, haziran ayında CNBC’de yayınlanan “Fast Money” programında, en muhafazakâr yatırımcı için bile, kripto para birimindeki riske göre ayarlanmış getirilerin, volatiliteye rağmen, diğer varlık sınıflarına kıyasla iyi olduğunu söyledi.

Bu programdan sonra, Bitcoin% 7 düştü, ancak Matta hala piyasaların boğa olduğunu söyledi ve insanlara Bitcoin’in uzun süreli bir yatırım olduğunu belirterek sakin kalmalarını tavsiye etti. Fast Money Perşembe günü yaptığı açıklamada, çok fazla kısa vadeli oynaklık olduğunu belirtti. İnsanların 2 ve 5 yıl arasında vadeyle yatırım yapması tavsiye ediliyor.

Matta:

“Son altı ay içinde yükseliş eğilimi değişmedi. Düzenleyiciler devreye girmeye başladılar. Daha akıllı düzenlemelerin olabileceğini düşünüyoruz. Uzun vadede yükselmek istiyorsanız, 6.000 dolar iyi bir giriş noktasıdır” dedi.

Bitcoin futures’larının piyasaya sürülmesinin, Bitcoin’in volatilitesini etkilemiş olmasından dolayı, Matta, volatilitenin yüksek bir seviyede devam ettiğini söyledi. Ayrıca vadelerin volatiliteyi etkileyip etkilemediğini belirlemenin de zor olduğunu belirtti. Matta’ya göre vade ile volatilite arasında bir neden sonuç ilişkisi bulunmuyor. Çünkü düşüş daha önce gerçekleşti.  Uzun vadede altyapı inşa edilmeye devam edecek. Bu, perakendenin yanı sıra kurumsal yatırımcıların mekana girmelerini teşvik edecektir. Gelecekte, ETF gibi ürünlerin varlık sınıfına erişimi artıracağını söyledi.

Yeni alıcıların gelip gelmediğini sorulduğunda, Matta geldiğini söyledi.

Vadeli işlemler piyasasının Bitcoin’in kıtlık değerini azaltıp azaltmadığı sorulduğunda ise çekimser davranış sergileyerek bir miktar düşüş olabileceğini belirtti. Yine de gelecekte kıtlık olacağını düşünmediğini belirtti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap