Goldman Sachs, Bitcoin’de Bir Unsur İmza Attı!

Goldman Sachs, Bitcoin’de Bir Unsur İmza Attı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Goldman Sachs, Bitcoin’de Bir Unsur İmza Attı!
  • CNBC haberine göre Goldman Sachs, Galaxy Digital ile ilk tezgah üstü Bitcoin ticaretini tamamladı.Goldman Sachs bu işlemi yapan ilk ABD‘li banka olurken ticaretin, nakit uzlaşılı Bitcoin opsiyon işlemi olduğu bilgisi verildi.
  • Ticaret, Goldman’ın bir varlık sınıfı olarak kriptoya olan inancının birçok sinyalinden biridir.
  • Kripto para alanı büyüdükçe, diğer birçok kurumsal oyuncu son aylarda piyasaya girdi.

Goldman, son yıllarda kripto paraları benimseyen birçok Wall Street devinden biri. Kriptokoin.com olarak, detayları sizler için derledik, birlikte konuyu inceleyelim…

Goldman Sachs OTC’de Bitcoin (BTC) işlemi yapan ilk büyük banka oldu!

Goldman Sachs, kripto paraları hızla benimsemeye devam ediyor. Pazartesi günkü CNBC haberine göre, Amerikan yatırım bankası, tezgah üstü kripto para ticareti yapan ilk büyük ABD bankası oldu. Goldman temsilcileri, bankanın Mike Novogratz tarafından yönetilen kripto-yerli yatırım bankacılığı şirketi Galaxy Digital ile Bitcoin opsiyon işlemi yaptığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Goldman Sachs, Bitcoin’de Bir Unsur İmza Attı! 1

Goldman, geçtiğimiz yıl boyunca kripto para teknolojisinin geleceğine inandığını açıkça belirtmiş, özel bir ticaret masası kurmuş, Bitcoin ile ilgili ilk ürünlerini duyurmuş ve Ethereum destekli bir Web3’ün potansiyeli hakkında derinlemesine bilgiler paylaşmıştı. Goldman geçmişte CME Group’ta Bitcoin vadeli işlemleri yapmış olsa da, daha önce müşterilere piyasaya doğrudan maruz kalma fırsatı sunmamıştı. Firma CNBC’ye yaptığı açıklamada, Galaxy Digital’in tezgah üstü işlemlerinin CME’de işlem yapmaktan daha büyük risk taşıdığını söyledi.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap