Göğüs ve Metaverse Coin Tahlili: Bu 8 Coin Fırladı Gitti!

Göğüs ve Metaverse Coin Tahlili: Bu 8 Coin Fırladı Gitti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Göğüs ve Metaverse Coin Tahlili: Bu 8 Coin Fırladı Gitti!

Kripto para piyasa değeri, Bitcoin ve altcoin’lerin çoğu düşüşe geçtiği için bir günde 130 milyar dolar düştü. Birkaç gün boyunca 44.000 dolara yaklaştıktan sonra, Bitcoin şiddetle reddedildi ve iki haftanın en düşük seviyesi olan yaklaşık 40.000 dolara düştü. Bu sırada bazı metaverse ve meme coin projeleri artış yaşadı. Kriptokoin.com olarak, günlük bazda en çok artan meme ve metaverse coin’leri aktarıyoruz…

Piyasa düşerken bu metaverse coin projeleri yükseldi

Geçtiğimiz birkaç gün aslında BTC ve diğer altcoin’ler için oldukça olumluydu. Ancak BTC yörüngesini tersine çevirdi ve düşüşe geçti. Bu durum, piyasa değerine göre büyük diğer altcoin’leri de etkiledi ve piyasa kırmızı tahtada işlem gördü. Ancak, metaverse alanına odaklı bazı coin’ler bu süreçte ivme kazanmayı başardı. Bunların ilki, CryptoWar xBlade (XBLADE) oldu.  CryptoWar, oyuncuların xBlade toplamak için kahramanlar mint edebileceği, silah toplayabileceği ve oyunda canavarlarla savaşabileceği bir P2E oyunudur. XBLADE, yüzde 31 oranında yükseldi. İkinci sırada, MegaCryptoPolis (MEGA) yer alıyor. MEGA, yüzde 29.5 yükseldi. Mega, kendini merkezi olmayan şehir oluşturucu oyun kaynakları endeksi olarak tanımlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Göğüs ve Metaverse Coin Tahlili: Bu 8 Coin Fırladı Gitti! 1

Meme coin’ler de artış yakaladı

Metaverse coin’lerin dışında bazı meme coin’ler değer kazandı. Öncelikle Yooshiba Inu (YSHIBAINU) yüzde 29.5 artış yaşadı. Öte yandan Super Shiba (SSHIBA), yüzde 21.7 arttı. Üçüncü olarka WallStreetBetsDApp (WSB) yüzde 19.1’lik bir ivme yakaladı. Goatcoin (GOAT) yüzde 10.9, DogeGF (DOGEGF) ise yüzde 11.5 oranında değer kazandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Göğüs ve Metaverse Coin Tahlili: Bu 8 Coin Fırladı Gitti! 2

Bunların arasında özellikle WSB dikkat çekiyor. Çünkü bu coin, geçtiğimiz yılın başlarında meme stok ve daha sonra meme coin akımıyla dikkat çeken subreddit Wall Street Bets’e dayanıyor. WSB DApp, r/wallstreetbets’in topluluğa ait bir coin olarak öne çıkıyor. Bu topluluğun merkezi olmayan bir versiyonu olduğunu belirtiyor. WSB DAO (merkeziyetsiz özerk kuruluş), kamuya açık bilgi ve görüşlerin eyleme geçirilebilir sonuçları göz önüne alınarak bilgi akışını açıkça teşvik etmek için oluşturulmuştur.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap