Glassnode raporu: En az 0.01 BTC bulunduran adres sayısında rekor!

Glassnode raporu: En az 0.01 BTC bulunduran adres sayısında rekor!

Paylaş
Uzman Coin: Glassnode raporu: En az 0.01 BTC bulunduran adres sayısında rekor!

Latin Amerika’dan Ortadoğu’ya, Asya’dan Avrupa’ya kadar dünyanın birçok bölgesinde devam eden ekonomik kriz, enflasyon endişelerini de beraberinde getirirken, kurumsal şirketlerin yanısıra artık küçük yatırımcılar da çareyi arzı sınırlı varlıklarda bulmaya başladı.

En az 0.01 BTC tutan adres sayısı 10 milyona dayandı

Veri analiz firması Glassnode’un sağladığı bilgilere göre; Bitcoin ağında yaklaşık 10 milyon (9.8 milyon) adres şu anda elinde en az 0.01 BTC tutuyor. Uzmanlar ise bu durumun, küçük yatırımcının Bitcoin’e olan ilgisini gösterdiğini belirtiyorlar. 9.8 milyonluk yeni rekor, 2020 yılına oranla %34’lük bir artış demek oluyor. Geçtiğimiz sene elinde en az 0.01 BTC tutan adres sayısı yaklaşık 7.3 milyondu. Bu rakam 2019 yılında ise 5.5 milyondu. Yani iki senelik süreçte sayı, neredeyse 2 katına çıkmış durumda…

Burada dikkate alınması gereken önemli nokta ise her adresin farklı kişilere ait olmadığı… Bilindiği üzere bazen güvenlik bazen de fonların değişik yatırımlar amacıyla bölünmek istenmesi sebebiyle varlıklar farklı cüzdan ya da adreslere paylaştırılabiliyor. Dolayısıyla bir kişi, birden çok Bitcoin adresine de sahip olabilir. Ancak sonuç olarak toplamda tutulan BTC sayısı küçük yatırımcılar arasında gittikçe artıyor.

En az 1 Satoshi tutan adres sayısı 40 milyonu geçti

Öte yandan, en az 0.00000001 BTC yani 1 Satoshi tutan adres sayısı da ilk kez 40 milyonu geçmiş durumda. Bilindiği üzere 1 Satoshi, blok zincirinde kaydedilebilen en küçük işlem birimi…

Cuma günü koronavirüs varyantı Omicron haberleriyle düşüş yaşayan piyasalarda Bitcoin 53 bin 500 dolara kadar düşmüştü. TSİ Pazar akşamı ise yeniden yükseliş hareketine giren ve toparlanan en büyük kripto para, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 57 bin 600 dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap