Glassnode raporu: Bitcoin akümülasyon döneminde! Boğa ile bağlantılı…

Glassnode raporu: Bitcoin akümülasyon döneminde! Boğa ile bağlantılı…

Paylaş
Uzman Coin: Glassnode raporu: Bitcoin akümülasyon döneminde! Boğa ile bağlantılı…

Zincir üstü veri platformu Glassnode, son birkaç haftadır tarihinin en büyük düşüş süreçlerinden birini yaşayan Bitcoin‘in akümülasyon yani dar bir fiyat aralığında hareket edeceği bir periyoda girdiğine yönelik bir rapor yayımladı.

Likit olmayan arz göstergesi sonuçları…

Zincirdeki likit olmayan arzın arttığını belirten Glassnode raporunda, Bitcoin’in satış trendinden çıktığı ve şu anda cüzdanların fonlarını, günde birçok işlem yapılabilen platformlardan, aktif olmayan tarafa çektiği yazıldı. Likit olmayan arz göstergesinin ayrıca, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 8 aylık akümülasyon döneminin Mayıs ayı sonunda sona erdiğini gösterdiğinin de altı çizildi. Kapitülasyon oranlarının Haziran’da arttığı ve Eylül’e doğru da zirve yaptığı aktarılırken, bu sürecin ardından da Bitcoin de yeni bir zirvenin daha geldiği belirtildi.

“Bu alımlar boğa ile ilişkilendirilirler”

Glassnode’un Twitter hesabından raporla ilgili atılan tweet’te de şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin arzı aylık 100 bin BTC oranıyla likitten, likit olmayan tarafa geçiyor. Likit olmayan coin’ler, harcama geçmişi düşük seviye adreslere gönderilen coin’lerdir. Bu coin’ler genelde yatırımcıların akümülasyonu ve boğa piyasası alımlarıyla ilişkilendirilirler.”

Kaynak: Glassnode

Birçok trader ve yatırımcının varlıklarını inaktif cüzdanlara çekmesinin, borsalara giriş oranını da ciddi şekilde düşüreceği belirtilen raporda, geçen haftadan bu yana Bitcoin/ABD doları paritesinde yaşanan %6,5’luk yükselişin de bu korelasyonu doğruladığı ifade edildi.

Bilindiği üzere düşüş döneminde Bitcoin yüzde 38’den fazla değer kaybetmiş ve likit olmayan arz da aylık olarak -130 bin olmuştu. Yani aktif olmayan adreslerden aylık 130 bin BTC çıkış olmuş ve bu varlıklar, borsalara ya da hareket geçmişi yüksek seviye olan diğer adreslere gitmişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap