“Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin İddiasını Paylaştı!

“Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin İddiasını Paylaştı!

Paylaş
BTC Piyasası: “Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin İddiasını Paylaştı!

Pepperstone, altın gibi değerli metaller ve kripto piyasalarının ‘gizli bir tırmanış’ gördüğünü söylüyor. Ancak bu durum, yatırımcıların koruma oyunlarını hızlandırdıkları anlamına mı geliyor? Pepperstone araştırma başkanı Chris Weston’ın altın, gümüş ve Bitcoin değerlendirmelerini ve beklentilerini Kriptokoin.com okuyucuları için hazırladık.

“Kesinlikle altını, daha iyi bir portföy koruması olarak görüyorum”

“Son zamanlarda kripto ve değerli metallerde gizli bir tırmanış oldu, ancak radara girdiler” diyen Chris Weston, sosyal medya/trade ofislerinde daha fazla yayın süresini kontrol ettiklerini belirtiyor. Piyasalar, bugün yayınlanması planlanan ABD enflasyon verileri ve bunun FED’in Mart ayı toplantısı için ne anlama geleceği konusunda endişeli görünüyor. Chris Weston, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Kripto/altın ile beklenen enflasyon arasında çok az korelasyon olduğu için her iki piyasanın da bir enflasyon koruması olarak satın alındığını söylemekten kaçınacağım. Kesinlikle altını, duruşlarında dönen bir merkez bankasına ve potansiyel bir yürüyüşe karşı daha iyi bir portföy koruması olarak görüyorum.

BTC Piyasası: “Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin İddiasını Paylaştı! 1

Chris Weston, faiz artışının fiyatlandırmasının tüm gelişmiş piyasa yelpazesinde bu kadar zengin olduğu ve getiri eğrilerinin düzleştiği zaman, belki de geniş bir portföy içinde yeniden fiyatlandırmaya karşı bir miktar sigorta satın almanın mantıklı geldiğini söylüyor ve şu çıkarımda bulunuyor:

Her iki durumda da, altın ve gümüş, yüksek ABD reel faizlerine ve mütevazı bir şekilde güçlenen USD’ye rağmen alıcı buluyor.

Chris Weston’a göre altın, direncini 1.847 dolarda test etmek istiyor

CME Fed İzleme Aracı’na göre, piyasa katılımcıları Mart ayında 50 baz puanlık bir faiz artışını %26,9’luk bir şansla fiyatlıyorlar. Enflasyon beklenenden daha sıcak gelirse, bu beklentiler daha fazla popülerlik kazanacak. Şu anda, piyasa konsensüs tahminleri ABD’de yıllık enflasyonun Ocak ayında %7,3’e yükseleceği yönünde. Chris Weston, altının direncini 1.847 dolarda test etmek istediğini ve gümüşün 22,40 dolarda destek bulduğunu söylüyor:

Gümüş 22,40 dolar 22,00 arasında çok fazla satın alma desteği buldu ve alıcılar oyunlarını hızlandırmadan önce fiyat daha sonra konsolide oldu. Ocak sonundaki düşüşün %38,2 Fibosunu geçtik ve şimdi yakın vadeli hedef 23,60 dolar oldu. Sarı metal, altın piyasası için çok önemli görünen bir seviye olan 1.847 dolardaki düşüş trendi direncini bir kez daha görmek istiyor.

BTC Piyasası: “Gizli Bir Tırmanış” Ünlü İsim, Altın ve Bitcoin İddiasını Paylaştı! 2

Chris Weston: Bitcoin benim için bir ivme aracı

Pepperstone araştırma başkanı, Bitcoin’in trade modelinin, 44.000 dolar işaretinin üzerine çıkmaya çalışırken sağlam göründüğünü de sözlerine ekliyor.

ETH’nin şekli umurumda değil, ancak Bitcoin, fiyatı 44 bin işaretini kırması ve Ocak ayı boyunca görülen arz bölgesi ile burada ilginç görünüyor. Beş gün boyunca ralli yaptı ve Eylül’den bu yana en iyi koşuyu gerçekleştirdi. Bitcoin benim için bir ivme aracı, sadece yükselirken long, düştüğünde short sürüyorum. Basit ama kripto, otostop çeken ve piyasanın kolektif düşünceleriyle uyum sağlayan saf akış tipi bir araç olduğunda bana iyi hizmet ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap