Gizemli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin’de Çöküş Derinleşebilir!

Gizemli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin’de Çöküş Derinleşebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin’de Çöküş Derinleşebilir!

Pentoshi lakaplı Twitter analisti, akıllı sözleşme devleri Ethereum (ETH) ve Solana’nın (SOL) düşüş trendlerini sürdürmesini bekliyor. Analiste göre kritik destek seviyelerinin ihlal edilmesiyle %30’a varan düşüşler görmek mümkün. Pentoshi’nin güncel altcoin analizlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

2 altcoin projesinde kritik seviyeler yaklaşıyor

Twitter’da Pentoshi olarak bilinen gizemli kripto analisti, 514.500 takipçisini, boğaların Ethereum’u 3.100 doların üzerine çıkaramamasının, 2.000 dolar civarındaki geniş dip bölgesini tekrar gözden geçirme riskiyle karşı karşıya bıraktığı konusunda uyarıyor:

Ethereum (ETH) şu anda 2.200 dolardan %50’lik bir rallinin ardından alttan yeniden test ediyor. Sert dirence çarpmak mümkün mü? Mart her şeyin anahtarı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin’de Çöküş Derinleşebilir! 1

Pentoshi, enflasyonu kontrol altında tutmak için Fed’in Mart ayında faiz oranlarını artırma olasılığına atıfta bulunuyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Fed’in 14 Şubat’taki olası faiz toplantısının Bitcoin’e etkilerini yorumlayan analistlerin beklentilerine buradan ulaşabilirsiniz. Pentoshi ise makro yüksek ortamın belirsizlik seviyesi nedeniyle yatırımcılara önümüzdeki haftalarda temkinli davranmalarını tavsiye ediyor:

Top Fed’in sahasında. Mart ayı için temkinli olmanın güçlü bir şekilde garanti edildiğine hala gerçekten inanıyorum. Bu piyasa yakın zamanda bir yere gitmeyecek. Fed alışılmadık bir çıkmazda ve bu hareketlerin piyasaları nasıl etkileyeceğini henüz bilmiyoruz. Sadece dikkatli olalım. Hepsi bu kadar.

Pentoshi, Solana’nın 120 dolardan reddedildikten sonra 80 dolara döneceğini tahmin ediyor

Kripto analistine göre, 80 doların altında inen bir Solana (SOL) kesinlikle 50 dolara ulaşabilir. Pentoshi bunun için aşağıdaki teknik grafiği takip ediyor ve yorumluyor:

Gelecek yıl için iyi bir piyasa yapısı oluşturalım ve desteğin kurulmadığı boşlukları dolduralım.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gizemli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin’de Çöküş Derinleşebilir! 2

Yazım sırasında, Ethereum ve Solana sırasıyla 2,900 ve 95 dolar bölgesinden işlem görüyor. Bitcoin’in son 24 saatte sabit kaldığı süreçte ETH ve SOL %1’lik hafif yükseliş gösteriyordu. Ethereum geçen haftaya göre %5 düşerken, Solana’nın son 7 günde değer kaybı %20’ye yaklaştı. Diğer analistlerin SOL fiyat tahminlerine buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap