Gıda Sektöründe Blockchain ile 30 Milyar Dolar Tasarruf Sağlanabilir

Gıda Sektöründe Blockchain ile 30 Milyar Dolar Tasarruf Sağlanabilir

Paylaş
Gıda Sektöründe Blockchain ile 30 Milyar Dolar Tasarruf Sağlanabilir

Juniper Research, Blockchain teknolojisinin gıda sektöründeki kullanımıyla ilgili yeni bir araştırma yaptı.

Şirkeitn araştırmalarına göre gıda şirketleri Blockchain’e geçiş yaparak önümüzdeki beş yıl içerisinde 30 milyar dolardan fazla tasarruf elde edebilirler.

Blockchain’in Faydaları

Günümüzde Blockchain dendiği zaman pek çok kişinin aklına Bitcoin gibi kripto paralar geliyor. Ancak Blockchain kripto paralardan bağımsız bir şekilde de kullanılabiliyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde çeşitli tedarik zincirleri yönetilebiliyor, belli başlı işlemler gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor ve bu işlemlerin güvenli bir şekilde kaydı tutuluyor.

Juniper Research, Blockchain teknolojisinin gıda sektörünü nasıl etkileyeceğini görebilmek için yeni bir araştırma yaptı.

Blockchain ve Gıda

Şu anda gıda şirketlerinin belli başlı birkaç büyük sorunu var. Bunlardan biri ürünlerin takibini yapmak, bir diğeri ise müşteriyle bağlantı kurmak. Çoğu şirket hala kağıt evraklar üstünden iş yaptığı için bu sorunlara bir türlü çözüm bulunamıyor.

Juniper Research’e göre ise bu gıda şirketleri Blockchain kullanmaya başlayarak bu sorunları çözmekle kalmaz, üstüne ciddi miktarlarda tasarruf sağlayabilirler. Şirketin araştırmalarına göre bu tasarrufun miktarı önümüzdeki beş yıl içerisinde 30 milyar doları aşabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap