Gemini, Dogecoin ile faiz getirisi sunmaya başladı

Gemini, Dogecoin ile faiz getirisi sunmaya başladı

Paylaş
Uzman Coin: Gemini, Dogecoin ile faiz getirisi sunmaya başladı

ABD merkezli büyük kripto para borsası Gemini, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’i platformunda listelemesinin ardından şimdi de müşterilerinin Dogecoin’leriyle faiz geliri elde etmelerinin önüne açıyor.

Şirket, bugün yaptığı açıklamada Dogecoin sahiplerinin, Gemini Earn hizmeti aracılığıyla hesaplarında tuttukları miktarın yıllık yüzde 2.25’i oranında getiri sağlayacaklarını açıkladı. Faizler günlük olarak alınacak ve müşteriler kripto paralarını istedikleri zaman kullanabilecekler. Hizmetten yararlanmak için herhangi bir minimum bakiye veya ücret talep edilmiyor. Bununla birlikte hizmetten ABD ve Singapur’da bulunan müşteriler yararlanabiliyor.

Konuya ilişkin CNBC’ye konuşan Gemini’nin COO’su Noah Perlman, “Gemini olarak kripto para konusunda en heyecan verici şeylerden birinin bireyi güçlendirmesi olduğuna ve Doge’un da bunun olağanüstü bir örneğini teşkil ettiğine inanıyoruz.” dedi.

Dogecoin, son altı ayda 250 katlık bir artış yaşayarak tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok fazla dikkat çekti.

Gemini Earn, Şubat ayında faaliyete geçti ve hizmette 32 ayrı kripto para üzerinden yüzde 7.4’e varan oranda getiri elde etmek mümkün. Yakında Gemini Earn’de stabil kripto para Gemini Dollar (GUSD) üzerinden de faiz alınabilecek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap