Geleneksel Yatırımcıların Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor

Geleneksel Yatırımcıların Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor

Paylaş
Geleneksel Yatırımcıların Kripto Paralara Olan İlgisi Artıyor

31 Mart tarihinde sonuçları paylaşılan bir ankete göre, önde gelen alım satım yöneticileri özellikle iş dünyasındaki büyük şirketlerin ve geleneksel yatırımcıların kripto paraların yaşadığı güncel düşüş sonrası ilgi artışı yaşadığını düşünüyorlar.

Acuiti Management Intelligence Platform tarafından yayınlanan rapora ve anket sonuçlarına göre, geleneksel yatırımcıların bu ilgisini karşılamak için kurumsal yatırımcılar için kripto para alım hizmeti sunacak 100’e yakın yeni girişim piyasaya sürüldü.

Ankette özellikle satış tarafındaki hizmet sağlayıcılarının %26 oranla geleneksel alım satım firmalarının %17’lik oranını geride bıraktığı ve kripto paralara yönelik bu değişimde liderliği üstlendiği görülüyor. Buna rağmen kripto para adaptasyon oranları ise CME ve Bakkt ile sınırlı gibi gözüküyor.

Kripto para firmalarının büyük bir çoğunluğu (%57) Bitcoin alım satım hizmeti sunuyor. Buna ek olarak türev ürün hizmeti konusunda %29’luk orana sahip firmaların da Ethereum alım satım hizmeti verdiği ortaya çıktı. XRP‘nin ise anketteki kurumsal katılımcıların gözünde en popüler 5. kripto para birimi olması dikkatlerden kaçmadı.

Anket sonucundan genel olarak ortaya çıkartılacak sonuç ise yaşanan düşüşün aslında geleneksel yatırımcıların kripto paralara girmesi için bir fırsat yarattığı gibi gözüküyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap