‘Gelecek Hafta Çok Önemli’ Bitcoin Analistleri Uyardı!

‘Gelecek Hafta Çok Önemli’ Bitcoin Analistleri Uyardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Gelecek Hafta Çok Önemli’ Bitcoin Analistleri Uyardı!

Piyasalar haftanın ana makro olayından kaynaklanan bir “şoktan” kaçmayı başardı. Bu ortamda Bitcoin 29.000 dolar civarında sağlam duruyor.

PCE “şok edecek bir şey” sunmuyor

TradingView’den alınan bilgiler, BTC’nin Bitstamp’ta 29.000 dolar civarında dalgalandığını gösteriyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, haftanın makro olayı olan ABD Ferdî Tüketim Harcamaları (PCE) Endeksi dataları, piyasaların halihazırda fiyatlandırdığı sayılara genel olarak uygun geldi. Bu yüzden Bitcoin için bir performans katalizörü sağlayamadı. Finans yorumcusu Tedtalksmacro, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Trend bizim dostumuz, fakat şimdilik çekirdek yapışkan. Aralık ayından bu yana %4,6’da seyrediyor. Son sayılar, genel olarak piyasayı şok edecek bir şey olmadığını gösterdi.

ABD pay senetleri açılışta çok az hareket gördü. Bitcoin için Binance buyruk defteri bilgileri, spot fiyata hakikat hareket eden mütevazı teklif likiditesi gösterdi. Doğal olarak bu da potansiyel oynaklığı sıkıştırdı.

Dikkatler giderek önümüzdeki haftanın makro olaylarına odaklanıyor. Bunların başında ise Federal Reserve faiz oranı kararı geliyor. Finansal yorum kaynağı The Kobeissi Letter hususa ilşkin bir kıymetlendirme yapıyor. Bu bağlamda analiste nazaran, esasen güçlü olan faiz artırımı ihtimali PCE verisiyle ivme kazandı. Twitter tahlilinin bir kısmında, şu noktalara dikkat çekiyor:

İlginç bir halde, Haziran ayında 25 baz puanlık bir faiz artırımı mümkünlüğü %28’e yükseliyor. Lakin, bu yıl en az 2 faiz indirimi bekleniyor. Fed hala bu yıl rastgele bir faiz indirimini desteklediğini söylemedi. Önümüzdeki hafta çok büyük olacak.

CME Group’un FedWatch Tool’a nazaran, %0,25’lik bir faiz artırımı, bir evvelki güne nazaran %5’lik bir artışla, yazının yazıldığı sırada %90’lık bir muhtemellikte.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Gelecek Hafta Çok Önemli’ Bitcoin Analistleri Uyardı! 1Fed amaç faiz olasılıkları grafiği / Kaynak: CME Grup

Bitcoin fiyatı kısa vadeli aralığı güçlendiriyor

Bu ortada, Bitcoin fiyat hareketinde çok az katılık var. Bu nedenle, traderlar uzun vadeli eğilime odaklandı. Analist Jelle, büyük düşüşlerin önleneceğinden esasen emin. Bu nedenle analist, BTC için 29.000 dolar işaretinin çabucak altına kadar muhtemel bir “yavaş kanama” ile yeni süreç aralığını işaret etti.

Bu ortada, tanınan trader ve analist Rekt Capital, geçen yılki düşüş eğiliminin sona erdiğini teyit etmek için tarihi yükseliş eğilimlerinin potansiyel bir tekrarını göz önünde bulundurarak daha da yakınlaştırıyor. Analist, buradan hareketle şunları söylüyor:

Bitcoin (BTC) düşüş trendini çoktan kırdı. Artık her şey yeni yükseliş trendini sürdürmekle ilgili. Asıl soru, bir yine teste muhtaçlık olup olmadığı. Fakat tarih, orta ve uzun vadeli görünümün yükseliş tarafında olduğunu gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: ‘Gelecek Hafta Çok Önemli’ Bitcoin Analistleri Uyardı! 2Bitcoin (BTC) fiyatı açıklamalı grafik / Kaynak Rekt Capital/Twitter
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap