Geçen Yıl En Fazla Blockchain Yatırımı Amerika Kıtasına Yapıldı

Geçen Yıl En Fazla Blockchain Yatırımı Amerika Kıtasına Yapıldı

Paylaş
Geçen Yıl En Fazla Blockchain Yatırımı Amerika Kıtasına Yapıldı

Geride bıraktığımız yıl, Blockchain sektörü için çok önemli yatırımların altına imza atılan bir yıl olarak dikkat çekti.

Konuyla ilgili olarak toparlanan verilere bakıldığı zaman ise, Amerika kıtasının Blockchain yatırımları konusunda diğer bölgelere göre daha iyi bir performans gösterdiği ortaya çıktı.

Tam 2 Milyar Dolar

Yıl boyunca 741 farklı yatırım anlaşması ile, Blockchain sektöründe yer alan projeler, toplamda 3.7 milyar dolarlık bir fon toplamayı başardı. Bu rakamın 2 milyar dolarlık bir kısmını ise tek başına Amerika kıtasında yer alan projeler aldı. Amerika’nın ardından Asya ve Avrupa’da da yaklaşık 850’şer milyon dolarlık yatırımlar dikkat çekti.

Amerika kıtasında yer alan her bir Blockchain projesi, geride bıraktığımız yılda ortalama 1.7 milyon dolarlık yatırım alırken, bu rakam Asya kıtası için 2.3 milyon, Avrupa içinse 1.1 milyon dolar oldu.

Genel Kanıya Ters

Genel kanı, Blockchain sektörünün ekonomik olarak görece kalkınmamış ve bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan bölgelerde önemli olduğu yönündeydi ancak; Afrika kıtasında sadece geçen yıl 5 yatırım anlaşmasının yapılmış olması şaşırtıcı bir durum olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap