Geçen yıl Bitcoin’de 50 bin hedefi veren McGlone: Bitcoin yolundan çıkmaz

Geçen yıl Bitcoin’de 50 bin hedefi veren McGlone: Bitcoin yolundan çıkmaz

Paylaş
Uzman Coin: Geçen yıl Bitcoin’de 50 bin hedefi veren McGlone: Bitcoin yolundan çıkmaz

Elon Musk’ın Tesla ödemelerinde Bitcoin kullanımını askıya almasıyla başlayan düşüşün devam edip etmeyeceği merakla beklenirken uzmanlar da konuyla ilgili yorumlarını paylaşmaya başladılar. Bitcoin yorumları uzun süredir ilgiyle takip edilen Bloomberg Emtia Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’i ciddi şekilde düşürmek için Elon Musk’ın bu hamlesinin yeterli olmadığını ve en büyük kripto paranın yolundan çıkmasını beklemediğini belirtti.

“Bitcoin gittiği bu yoldan çıkmaz”

Dünkü raporunda Bitcoin’in gidişatını değerlendiren McGlone şu ifadeleri kullandı:

“Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin ile alımını askıya alması, daha önce yaptığımız Bitcoin’in hala erken evresinde olduğu ve dijitalleşen, elektrikleşen dünyada küresel dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlediği gerçeğini değiştirmiyor.”

“Elektrikle çalışan araba üreten birisinden gelmesi garip”

Asıl önemli olanın, Bitcoin ağının kullandığı enerjinin kaynağı olduğunu belirten Bloomberg stratejisti, tüm dünyanın yenilenebilir enerjiye geçtiğini belirtti:

“Burada önemli olan Bitcoin ağının harcadığı enerjinin kaynağı… Küresel ölçekte elektrik artık yenilenebilir enerjiden elde ediliyor. Fiyat açısından da çok daha uygun olan rüzgar ve güneş enerji sistemlerine geçiliyor. Sadece elektrikle çalışan otomobiller üreten bir kişiden elektrik tüketimiyle ilgili yorumların yapılması da garip”

“Bitcoin’e rüzgar olur”

Daha önce birçok kez 2021 yılı için direnç seviyesinin 50 bin dolar civarı olduğunu söylediklerini dile getiren Mike McGlone, “Bu seviyede sağlam bir duruş sergiliyor. ‘Para en iyi davranıldığı yere gider’ sözü Bitcoin için bir kuyruk rüzgarı sağlayacak gibi gözüküyor” dedi.

McGlone geçen sene Bitcoin çok daha düşük seviyedeyken 2021 yılı için 50 bin dolarlık fiyat tahmini yapmış ve bu yorumlarıyla çok konuşulmuştu. Şu anda 50 bin dolar civarında tutunmaya çalışan en büyük kripto para, Elon Musk’ın TSİ çarşamba gecesi yaptığı duyurunun ardından yüzde 13’e yakın bir düşüş yaşamış ve bu aşağı gidiş son 4 ayda görülen en büyük düşüş olmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap