Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Paylaş
Gazprom Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Rusya’nın en büyük enerji devi Gazprom yaptığı açıklamaya göre, Blockchain teknolojisi ile ilgilendiğini açıkladı. Vestifinance tarafından hazırlanan haberde, Rusya’nın enerji devinin Blockchain teknolojisine sıcak baktığını ve bu teknolojiden istifade etmek için bir ekip kurduğunu dile getirdi. Üstelik bu girişimi de Rusya Başbakanı tarafından onaylandığı dile getirildi.

Rusya Devleti’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Gazprom’un Başkanı Alexey Miller, Blockchain teknolojisiyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Miller yaptığı açıklamada, DLT tarafından destek bulan uygulamaların daha fazla geliştirilmesi için Rusya Başbakanı ile toplantı yaptığını açıkladı. Miller bu açıklamasında Gazprom’un, Rusya’nın devlet bankası olan Gazprombank ile çok iyi ve başarılı çalışmalar yaptığını açıkladı. Bu başarılı çalışmaları sürdürmek ve işlemleri kolaylaştırmak için Blockchain teknolojisinden yararlanmaya karar verildi. Bu sayede sözleşmeler otomatik olarak yapılacak. Sözleşmelerin otomatik bir şekilde yapılmasını sağlayan bu platform ile bütün kullanıcılar arasında hızlı bir şekilde veri paylaşımı yapılabilecek. Bunun dışında bu sayede veri güvenliği de ciddi oranda arttırılmış olacak. Miller tarafından yapılan açıklamada, bu projenin sadece ilk etapta sanayiciler arasında kullanılacağını belirtti.

Yayınlanan bu rapora göre Rusya Başbakanı Medvedev, ünlü enerji devi Gazprom’un sunmuş olduğu bu projeyi onayladı. Medvedev yaptığı açıklamada, “Blockchain teknolojisi, Gazprom gibi dev şirketlerin çalışmalarında çok önemli bir etkiye sahip olabilir. Umuyorum bu çalışmalar karşılığını bulur ve bundan sonra sözleşmeler daha güvenli olur.” ifadelerini kullandı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap