Gary Gensler’ın SEC başkanlığı onaylandı: XRP için ne demişti?

Gary Gensler’ın SEC başkanlığı onaylandı: XRP için ne demişti?

Paylaş
Uzman Coin: Gary Gensler’ın SEC başkanlığı onaylandı: XRP için ne demişti?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için Gary Gensler’ın başkanlığı onaylandı. Senato’da yapılan oylamada Gensler için 45’e karşı 53 lehte oy çıktı.

Gensler, Ocak ayında ABD Başkanı Joe Biden tarafından aday gösterilmişti. Blockchain ve kripto paralara aşina bir isim olarak bilinen Gensler, 2008 finansal krizinin ardından da Obama yönetiminde Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) liderliğini üstlenmişti.

Gensler, geçen ay Senato’da yaptığı konuşmada, Bitcoin ve kripto paraları ‘değişim katalizörü’ olarak gördüğünü ifade etmiş ve ödemeler ile finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı kazandırdıklarını söylemişti. SEC’nin yeni başkanı, o sırada “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, ödemeler ve finansal kapsayıcılığa yeni bir bakış açısı getirdi ancak yatırımcıyı koruma konusunda hâlâ ilgilenmemiz gereken yeni sorunlar oluşturdular.” demişti. Ayrıca başkanlığının onaylanması halinde hem inovasyonu teşvik etmek hem de yatırımcıların korunmasını sağlamak için çalışacağını vurguladı.

Ripple yönetimi yeni başkandan umutlu

Ripple yönetimi, SEC’nin yeni başkanı olarak Gary Gensler ile diyalog kurmayı amaçlıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada, “Yeni yönetimle oturup, konuşmak istiyorum. Bu anlamda umudum var. SEC’nin yeni yönetimi iş başı yaptığı zaman onlarla daha önce yaptığımız konuşmaları gözden geçirme fırsatı olacaktır. Bir yere yeni bir lider ve onun ekibi geldiği zaman yeni fırsatlar doğar. Bu anlamda Ripple ve kripto para endüstrisi için neler yapabileceğimizi konuşmak istiyorum” şeklinde konuşmuştu.

Gensler, XRP ile ilgili ne demişti?

MIT’de Bitcoin ve blokzincir üzerine zaman zaman konuşmalar da yapan Gensler, burada ünlü startup Ripple şirketinin parası XRP’nin kendisine göre bir “menkul kıymet” olduğunu da belirtmişti. Bilindiği üzere SEC’nin eski yönetimi, Ripple’ı ve yöneticilerini XRP yoluyla yasa dışı menkul kıymet satmakla suçluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap