Gary Gensler’dan XRP davasına dair açıklamalar

Gary Gensler’dan XRP davasına dair açıklamalar

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Gary Gensler’dan XRP davasına dair açıklamalar

SEC lideri Gary Gensler, geçtiğimiz günlerde sonuçlanan Ripple davasına dair yorumlarda bulundu.

SEC lideri Gary Gensler, kripto para piyasasının dört gözle takip ettiği davaya dair yorumlarını aktardı. Gensler, özet karara dair yorumlarını söyledi.

SEC lideri Gary Gensler’ın Ripple davasına dair yorumları

Ripple Labs Inc’in XRP token’ını borsalarda satmanın menkul değerler yasasını ihlal etmediğine dair karar, SEC‘in kripto firmalarına yönelik yargı yetkisini savunma gayretlerine karşı bir zafer olarak yorumlandı. Uzmanlar, bu kararın Coinbase ve öbür şirketleri, SEC’in bölüm üzerindeki tesirine direnme konusunda cesaretlendireceğini söylüyor.

Kripto sanayisi, SEC ve lider Gary Gensler ile çekişme içinde ve Ripple davasının kararı, kripto firmalarının SEC’e karşı daha güçlü bir savunma sınırı oluşturmasını sağlayabilir. Kararın, Coinbase, Binance, Bittrex ve SEC tarafından hedeflenen öteki borsalar için yeni bir argüman sunabileceği düşünülüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Gary Gensler’dan XRP davasına dair açıklamalar 1

Bu kararın, halka açık kripto borsalarındaki satışların menkul değer olarak kabul edilmemesine yönelik argümanları desteklediğini belirten uzmanlar, kripto savunucuları için bir dönüm noktası olduğunu söz ediyor. Lakin, SEC ve kripto borsaları sözcüleri şimdi bahisle ilgili yorum yapmamışlardır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap