Galaxy Digital Capital İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıyor

Galaxy Digital Capital İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıyor

Paylaş
Galaxy Digital Capital İki Yeni Bitcoin Fonu Başlatıyor

Kriptokoin – İki yeni Bitcoin fonu yakında piyasaya büyük bir hareket getirecek. Tanınmış kripto para birimi bazlı hedge fonu olan Galaxy Digital Capital, Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu ve Galaxy Bitcoin Fonu olmak üzere iki yeni Bitcoin (BTC) fonunu piyasaya sürecek. Şirket şu anda aktif olarak üç yüz otuz yedi milyon doları yönetmekte.

Bu yeni fonların her biri belirli bir yatırımcı kitlesine yönelik olacak. Her ikisi de zengin bireysel ve kurumsal yatırımcılara yönelik. Galaxy Bitcoin Fonu, asgari yirmi beş bin dolarlık yatırımla daha büyük yaş grubu bireysel yatırımcılarına odaklanacak. Kullanıcılara bu fonda her çeyrek için yalnızca bir para çekme yetkisi verilecek. Öte yandan, Galaxy Kurumsal Bitcoin Fonu kurumsal yatırımcılara odaklanacak ve bir abonelik için daha da yüksek bir asgari depozitoya sahip olacak. Ancak, yatırımcılar haftada bir kez para çekebilecek.

Bakkt, her iki fonu da işlem açısından güçlendirecek temel platform olacak. International Exchange iştiraki Bakkt, bir vesayetçi olarak görev yapacak. Fiyatlandırma acentesinin rolü Bloomberg tarafından üstlenilecek. Firma zaten Galaxy Digital Capital ile ortaklaşa Bloomberg Galaxy Crypto Index kullanıyor. Bütün bunlar, yapımında başarılı bir kripto hedge fonunun bileşenlerini oluşturuyor.

Bitcoin fonları Bakkt tarafından desteklenecek

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler, hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların bugün dijital varlıklara maruz kalmak istediklerini ekliyor. Aynı zamanda, yaşlı yatırımcılar yatırım yaparken en yüksek standartların güvenliğini istemektedir. Bakkt’ın bu fonlara eklenmesi, koruma ve işlem amacıyla dijital varlıklara kurumsal düzeyde güvenlik sağlanmasını sağlar. Galaxy Bitcoin Funds gibi ürünler yalnızca kripto pazarını genişletmekle kalmayacak, aynı zamanda endüstride daha yüksek güvenlik standartlarını da teşvik edecek.

Bu bitcoin fonlarının ardındaki temel kavram, eski yatırımcıları güvenle olsa da Bitcoin yatırım aşamasına getirmek. Bu Bitcoin fonları, kripto pazarına bağlı olarak uzun süreçlere veya güvenlik risklerine sahip olmayacak. Aksine, bir hedge fon yatırımına sarılmış gelecekteki dijital varlıklara maruz kalmayı teklif edecekler. Yatırımcıların bitcoin depolamaktan endişe duymaları gerekmiyor ve yalnızca fona odaklanacaklar.

Başka bir deyişle, bu Bitcoin fonları yatırımcı topluluğuna bitcoinlerle ilgili bir güven duygusu uyandırmaya yönelik. Ayrıca, gelecekte büyük yatırımcıların katılabileceği benzer fonların lansmanı için bir Launchpad kurmayı da hedefliyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap