Galaxy Digital, BitGo’yu 1.2 milyar dolara satın alıyor

Galaxy Digital, BitGo’yu 1.2 milyar dolara satın alıyor

Paylaş
Uzman Coin: Galaxy Digital, BitGo’yu 1.2 milyar dolara satın alıyor

Kripto para yatırımları ve sektöre destekleriyle bilinen Mike Novogratz’ın sahibi olduğu ve CEO’luğunu yaptığı Galaxy Digital, kripto para saklama hizmeti sunan BitGo’yu 1.2 milyar dolara satın alıyor.

Satın alma aşaması direkt nakit ödemeyle gerçekleşmeyecek. Yapılan anlaşmaya göre; BitGo hissedarları, 33.8 milyon dolarlık değerdeki yeni çıkarılmış olan Galaxy Digital şirketi ana hisselerinden ve 265 milyon dolarlık nakit elde edecek. Bu hesaplamaların da Galaxy Digital’in 4 Mayıs tarihli borsa kapanış değerine göre yapıldığı belirtildi.

ABD medyasında geçen ay iki şirketin satın alma işlemi için görüştüklerine dair haberler yer almıştı.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan şirket kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, “BitGo’nun satın alınması, Galaxy Digital’i, kurumların kripto paralara açılması yönünden adeta tek durak noktası haline getiriyor. Bu hamlemizle birlikte dijital varlık ekosistemlerini ve blokzincir teknolojisini kurumsallaştırma hedefimizi hızlandırmış bulunuyoruz” dedi.

Saklama hizmetleri artık daha büyük önem kazandı

Son dönemde kripto para hamleleriyle ön plana çıkan ödeme devi şirket PayPal da Mart ayında bir başka saklama hizmeti veren şirket Curv’ü satın almıştı. PayPal, geçen sene de BitGo için 750 milyon dolar önermişti.

Kripto para endüstrisinin ciddi şekilde gelişmesi ve değerinin artmasıyla birlikte saklama hizmetleri de ciddi şekilde önem kazanmıştı. Bilindiği üzere hisse senetleri gibi olmayan kripto paralar kaybedildiği zaman bir daha geri alınamıyor. Bu da özellikle kurumsal firmaların yatırım yapmasının önündeki en büyük engellerden biri olarak görülüyor.

Geçtiğimiz ay ETF başvurusunda da bulunan Kanada merkezli şirket Galaxy Digital, ABD borsalarında hisse senedi satışlarına başlamak için de görüşmelerini sürdürüyor.

İki şirketin birleşmesinin ardından BitGo hissedarları, toplam hisselerin yüzde 10’una da sahip olacaklar. Ayrıca BitGo CEO’su Mike Belshe Galaxy Digital’in yardımcı CEO’su konumuna gelecek ve yönetim kurulu üyesi olacak. Anlaşmanın Galaxy hissedarlarının oylaması ve regülasyon süreçleriyle beraber bu yılın 4. çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap