Galatasaray'ın dijital parası basıldı

Galatasaray'ın dijital parası basıldı

Paylaş
Galatasaray'ın dijital parası basıldı

Blockchain şirketi Chiliz, bugün 7 büyük kulübün taraftar token’larının basıldığını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “29 Ekim tarihinde 20 milyon Juventus Taraftar Token (JUV) basımını takiben, bugün diğer ilk 6 ortak kulübümüzün taraftar tokenlarının basılması Chiliz için yeni bir dönüm noktası. Paris Saint-Germain, West Ham United, OG Esports, AS Roma, Atlético de Madrid ve Galatasaray için Tokenları İzinli Yetki Kanıtı (Permissioned PoA) zincirine eklendi ve uygulama piyasaya sürüldükten sonra Socios.com’da görünecek.” denildi.

Şirket ayrıca kulüplerin token’larının token sembolü ve arzlarını da açıkladı. Buna göre, Juventus ile Paris Saint Germain’in token arzı 20 milyon olarak belirlendi. Her bir token’ın fiyatı ise 2 avro olacak.

Token sembolü GAL olan Galatasaray Taraftar Token’ının arzı ise 10 milyonla sınırlı. Her bir GAL, 10 TRY değerinde.

Açıklamanın devamında, tüm kulüpler için Taraftar Token Arzı (FTO) gerçekleştirileceği, ilk FTO’nın yıl sonundan önce Juventus ile başlayacağı ve İtalyan ekibinin FTO’yu takiben dünyada destekçilerine token sunan ilk futbol kulübü olacağı belirtildi.

Galatasaray’ın FTO’su ise gelecek Şubat ayında yapılacak.

Son olarak açıklamada “İlk yedi partner kulübün yanı sıra, Socios.com platformuna katılmak için sırada bekleyen yüzlerce kulüp bulunmakta. Bir kaç önde gelen futbol kulübü ve diğer spor dallarından ekipler de 2019 yılı bitiminden önce duyurulacak.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap