Galatasaray, GAL token’dan 100 milyon TL’nin üzerinde gelir sağladı

Galatasaray, GAL token’dan 100 milyon TL’nin üzerinde gelir sağladı

Paylaş
Uzman Coin: Galatasaray, GAL token’dan 100 milyon TL’nin üzerinde gelir sağladı

Galatasaray, GAL token’ın bir sezonda 100 milyon TL’nin üzerinde gelir ürettiğini açıkladı.

Sarı-Kırmızılı kulüp, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın 2021’in ikinci çeyreğinde GAL token’ın gösterdiği performansla piyasaya damgasını vurduğu belirtildi. İlk önce Chiliz.net üzerinde listelenen, ardından Paribu ve OKEx borsalarında yer alan token’ın 15 Mayıs’ta günlük 220 milyon dolarlık işlem hacmiyle rekor kırdığı kaydedildi.

Yurt dışında da büyük talep gördü

Token’ın, bir sezon içinde 100 milyon TL’nin üzerinde gelir ürettiği de vurgulandı. GAL’a Türkiye dışında en büyük talebin Fransa, Polonya, İtalya, Almanya ve Japonya’dan geldiği ifade edilerek kulübün bu sayede yabancı pazarlardan da önemli seviyede gelir sağladığının altı çizildi.

10 milyon maksimum arza sahip Galatasaray’ın token’ı, geçen yılın Şubat ayında 10 TL fiyatla gerçekleştirilen satışla piyasaya çıktı. Fiyat, 15 Mayıs 2021 günü, şampiyonu belirleyecek maçlar öncesinde 299 TL’yi görmüştü.

GAL token sahipleri, Socios.com uygulaması aracılığıyla çeşitli oylamalara katılabiliyor ve ödül kazanma şansına sahip olabiliyorlar. Geçtiğimiz sezon boyunca taraftarlar, Galatasaray’ın sahaya çıkış marşı, soyunma odasının kapı tasarımı, kaptan Muslera’nın eldivenin rengine ilişkin oylamalara katıldı. Ayrıca token sahipleri, uygulamada VIP maç biletleri, yeni transferlerin imzalı formaları ve Muslera’nın imzalı eldivenleri gibi birçok ödül kazandılar.

Açıklamada, GAL token’ının gelecek yıllarda da kulübün en önde gelen dijital varlığı olmakla birlikte dijital dönüşüm ve globalleşme stratejilerisinin temelini oluşturacağı belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap