GALA, SHIB, MATIC Cüzdan İstismarı: Borsa Açıklama Yaptı!

GALA, SHIB, MATIC Cüzdan İstismarı: Borsa Açıklama Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: GALA, SHIB, MATIC Cüzdan İstismarı: Borsa Açıklama Yaptı!

Kripto para borsası Bitrue, SHIB, MATIC, GALA cüzdanlarına ait istismar konusunda yeni bir güncelleme paylaştı.

Bitrue’dan SHIB, MATIC, GALA cüzdan istismarına ait açıklama

Singapur merkezli kripto borsası Bitrue, Nisan ayının başlarında, sıcak cüzdanlarından birinde bir açık olduğunu bildirdi. Saldırgan Ethereum (ETH), Quant (QNT), Gala (GALA), Shiba Inu (SHIB), Holo (HOT) ve Polygon (MATIC) cinsinden yaklaşık 23 milyon dolar bedelinde varlığı geri çekti. Bitrue’ye nazaran, etkilenen sıcak cüzdan, borsadaki toplam varlıkların sırf %5’inden daha azını içeriyordu.

Kripto para borsası, bu bahisteki gelişmelere işlişkin bir açıklama yaptı. Bu bağlamda Bitrue, “Güncelleme: Tüm hizmetler büsbütün çalışır durumdadır. Dayanağınız için teşekkür ederiz,” dedi.

Bitrue, bir dizi güvenlik denetimi yaptı. Daha sonra, birçok kullanıcının etkilenmediğini tespit etti. Lakin, birtakım kullanıcıların para çekme süreçlerinde kısa kesintiler yaşadığı sonucuna vardı. Bununla birlikte, kripto para borsası, olaydan etkilenen kullanıcıların ziyanını tam olarak tazmin edeceğine kelam verdi.

Ancak, o sırada güvenlik denetimlerini kısmen tamamlayabildi. Tüm tokenlar için olağan süreçlere devam edebilmesine karşın, istismarda çalınan varlıklar ortasında yer alan QNT, MATIC yahut HOT için bunu yapamadı. Kripto borsası, paylaştığı son güncellemede, tüm hizmetlerin büsbütün çalışır durumda olduğunu belirtti. Ayrıyeten, topluluğuna dayanakları için teşekkür etti.

Fonların daha fazla istismar edilmesi önlendi, ancak…

Saldırının geçmişine bir bakalım. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitrue, 14 Nisan’da, bilinmeyen bir kişi yahut bir küme borsanın sıcak cüzdanlarından birini istismar ettiğini duyurdu. Saldırganlar yaklaşık 23 milyon dolar bedelinde kripto ile kaçmayı başardılar. PeckShieldAlert’e nazaran bu listede 22,5 milyar Shiba Inu, 320 ETH, 173.000 QNT, 46,4 milyon GALA, 756,15 milyon HOT ve 310.000 MATIC bulunuyordu.

Bitrue, akına uğrayan cüzdanın borsa tarafından depolanan toplam kripto ölçüsünün sırf %5’ini elinde tuttuğunu vurguladı. Cüzdanlarının geri kalanı tehlikeye atılmadı. Atak nedeniyle Bitrue, para çekme süreçleri askıya aldı. Borsa, tespit edilen tüm etkilenen müşterilerin kayıpları için tam tazminat alacağına kelam verdi.

Kripto para piyasası fiyat hareketi

Lider kripto Bitcoin, ABD’de olumlu para siyasetleri beklentisiyle Çarşamba günü 30.000 dolar civarına yükseldi. Lakin, ABD piyasasının açılmasından kısa bir mühlet sonra, satışlar sonucunda fiyatlar 27.700 dolar düzeyine geriledi. Bununla birlikte, bugün başkan kripto bir geri dönüş yaptı ve 29.000 doların üzerine çıktı.

Uzmanlara nazaran BTC, Amerikan hükümetinin ve sıkıntılı kripto para borsası Mt. Gox’un Bitcoin satışı söylentilerinden daha fazla etkilenmiş olabilir. Zira fiyatlar 27.200 dolara kadar düştü. Öte yandan, başlangıçta ihtarları yapan on-chain şirket Arkham Intelligence, sonunda bu cins data ihtarlarının yanlış kategorize edildiğini kabul etti. Sonuç olarak Bitcoin, kayıplarını telafi ederek, 30 bin doların kapısına kadar geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap