G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı!

G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı!

Paylaş
BTC Piyasası: G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı!

G7 ülkeleri ortak bir açıklamada, “Rus devletinin ve elitlerinin, vekillerinin ve oligarklarının kripto para birimlerini uluslararası yaptırımların etkisinden kaçınmanın veya etkisiz hale getirmenin bir yolu olarak kullanamayacaklarını garanti edeceğiz” dedi. Bu arada ABD Hazine Bakanlığı, kripto para birimi kullanımı da dahil olmak üzere Rusya ile ilgili yaptırımları atlama veya ihlal etme girişimlerini yakından izliyor.

G7, Rusya’nın yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanmasını engellemeye kararlı

Cuma günü, G7 liderleri Rusya’ya karşı daha fazla cezayı tartışan birleşik bir bildiri yayınladı. Açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgaline atıfta bulunarak, “Uluslarımız Rusya ekonomisini ve mali sistemini ciddi şekilde etkileyen geniş ve kısıtlayıcı önlemler aldı” denildi. G7 ortak bildirisinde şu bilgiler yer alıyor:

Özellikle, Rus devletinin ve elitlerinin, vekillerinin ve oligarklarının, kaçınmayı önlemeye yönelik diğer adımlara ek olarak, uluslararası yaptırımların etkisinden kaçmak veya atlatmak için kripto paralardan yararlanamamasını sağlayacağız.

BTC Piyasası: G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı! 1

G7 liderlerine göre bu, “küresel finansal sisteme erişimlerini daha da kısıtlayacak. Açıklamaların geri kalanı şöyle:

Yasa dışı faaliyetleri daha iyi tespit etmek ve önlemek için adımlar atacağımıza söz veriyoruz ve kripto paralarını zenginliklerini artırmak ve aktarmak için kullanan yasa dışı Rus aktörlere yerel prosedürlerimize uygun olarak para cezası uygulayacağız.

ABD Hazinesi, yaptırımlardan kaçınmayı önlemek için piyasayı izliyor

ABD Hazine Bakanlığı’nın Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC), Cuma günü “ABD’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlardan kaçınmak için kriptoların kullanma girişimlerine karşı korunmak” için tavsiyeler yayınladı. Kılavuzlara göre, tüm ABD vatandaşlarının, bir işlemin geleneksel fiat para veya kripto para birimi cinsinden olup olmadığına bakılmaksızın OFAC gerekliliklerine uymalı. Kılavuza göre:

Nerede olurlarsa olsunlar ABD halkı, kripto para işlemlerini yürüten şirketler de dahil olmak üzere, OFAC yasalarını atlama girişimlerine karşı dikkatli olmalı ve yasa dışı faaliyetlerde bulunmamalarını sağlamak için riske dayalı prosedürler almalıdır.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar vatandaşlarını Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi alternatiflere yöneltti.

BTC Piyasası: G7 Ülkeleri, Kripto Paraları İçeren Bir Bildiri Yayınladı! 2

OFAC, kripto para kullanımı da dahil olmak üzere Rusya ile ilgili yaptırımlardan kaçınma veya ihlal etme girişimlerini yakından takip ediyor ve ihlalleri durdurmak ve uyumluluğu teşvik etmek için kapsamlı uygulama yetkilerini kullanmaya kendini adamış durumda.

Hazine Bakanı Janet Yellen geçen hafta, Hazine Bakanlığının yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanımını izlediğini ve Mali Suçları Uygulama Ağı’nın (FinCEN) şüpheli kripto para yaptırımlarından kaçınma konusunda kırmızı bayraklar yayınladığını belirtti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap