Futbol yıldızlarıyla tanıtım yapan altcoin projesine Alman darbesi

Futbol yıldızlarıyla tanıtım yapan altcoin projesine Alman darbesi

Paylaş
Futbol yıldızlarıyla tanıtım yapan altcoin projesine Alman darbesi

Alman Federal Mali Denetleme Kurumu (BaFin), Almanya’da Karatbit Vakfı için faaliyeti durdurma emri çıkardı.

Vakıf, bugün itibari ile 77 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip KaratGold Coin’in (KBC) geliştiricisiydi.

BaFin, vakfın KBC’yi gereken lisansı almaksızın ihraç ettiğini ileri sürüyor.

Öte yandan The Guardian, Stuttgart savcılığının vakıfla ilişkili Karatbars şirketinin faaliyetleri hakkında soruşturma başlattığını bildirdi.

Karatbars, token’larının stabilitesini garanti etmek için Madagaskar’da bulunan ve 900 milyar avro (yaklaşık 990 milyar dolar) değerli metal içeren bir altın madeninde pay sahibi olduğunu iddia ediyordu. Şirketin kurucusu Harald Seiz’in, KBC satışlarıyla 100 milyon dolar elde ettiği söyleniyor. Bu arada Seiz, madendeki payı kanıtlayamadı.

Seiz, şirketin kripto parası KBC’ye soruşturma başlatıldığı iddiasını reddederken “Hiçbir müşteri veya iş ortağı, Karatbars ve ürünlerinden dolayı zarar görmedi.” dedi. Ayrıca Alman müşterilere ve satış ortaklarına hiçbir zaman KBC satılmadığını ve bunun sadece diğer Karatbars ürünleriyle gelen ücretsiz bir hediye olduğunu iddia etti. Seiz, “Endişeye gerek yok. Yolumuzda ilerliyoruz. Bu sadece Karatbars’ın başarısının önüne geçmeye çalışanların işi. İşe yaramayacak.” şeklinde konuştu.

Seiz, Stuttgart doğumlu eski bir elektrikli süpürge satıcısıydı. Karatbars’ı 2011 yılında kurmuştu ve şirket internet tabanlı para birimiyle dünyanın finansal sisteminde devrim yaratmayı vadediyordu.

Karatbars CEO’su

Carlos, Kluivert ve Matthäus’lu tanıtım

Son olarak Karatbars, bu yılın Haziran ve Eylül aylarında Cape Town ile Amsterdam’da Lamborghini’ler ve lüks saatlerin hediye olarak dağıtıldığı coşkulu lansman etkinlikleri düzenlemişti. Bu etkinliklerde ünlü futbol efsaneleri de yer aldı. Amsterdam etkinliğinde sahnede Roberto Carlos, Kluivert ve Matthäus da görüldü.

Hatta Kluivert’ın “Bu yeni bir topluluk, yeni bir dünya, bu çok büyük olacak. Gelecek Karatbar ve kripto paralarda. Umarım herkes bu platforma katılır.” dediği öğrenildi.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap