FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması

FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin meskeni FBI tarafından arandı.

FTX’in eski yöneticilerinden olan Ryan Salame’nin konutu, kripto para borsasının çöküşüne ait soruşturma kapsamında olarak arandı.

FTX’in Eski Yöneticilerinden Ryan Salame’nin Konutu Soruşturma Kapsamında Arandı

Geçtiğimiz yıl iflas ilan eden FTX‘in soruşturması kapsamında eski yöneticinin konutu arandı.

FBI Salame’nin Maryland’deki konutu için arama buyruğu çıkardı. Arama, borsanın kurucu ortağı Sam Bankman-Fried’i milyarlarca dolarlık bir dolandırıcılık düzenlemekle suçlayan Manhattan federal savcılarının FTX‘in iflasına ait kapsamlı soruşturmasının bir kesimiydi.

Ulaş Utku Bozdoğan: FTX’in Eski Yöneticisine FBI Araması 1

Salame, Sam Bankman-Fried hatasız olduğunu sav etti. Buna rağmen FTX ve kardeş şirket Alameda Research’teki öteki üç üst seviye yöneticinin cürmünü kabul etti. Bunun akabinde yetkililerle iş birliği yapacağını belirtti.

Salame, iflas etmeden evvel borsanın Bahamalar’daki yan kuruluşu olan FTX Digital Markets’in eş CEO’suydu. FTX Kasım ayında çökmeye başladığında, Salame Bahamalar’daki düzenleyicilere müşterilerin fonlarının Alameda Research ile karıştırıldığına dair  bilgi verdi.

Salame, FTX evrenindeki en büyük siyasi bağışçılardan biriydi. Çoğunlukla Cumhuriyetçi kampanyalara olmak üzere 24 milyon dolar bağış yaptığı biliniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap