FTX CEO’su Bankman-Fried: Daha net regülasyonlar, likiditeyi buraya taşır

FTX CEO’su Bankman-Fried: Daha net regülasyonlar, likiditeyi buraya taşır

Paylaş
Uzman Coin: FTX CEO’su Bankman-Fried: Daha net regülasyonlar, likiditeyi buraya taşır

32 milyar dolarlık değeriyle dünyanın kısa sürede en önemli borsalarından biri haline gelen FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried, dün ABD Senatosu’nda Kongre üyelerinin sorularını yanıtlayan isimlerdendi.

Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi duruşmasında, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Rostin Behnam ile birlikte önemli açıklamalar yapan Bankman-Fried, daha fazla regülasyon çağrısında bulundu ve şunları söyledi:

“Dijital varlık endüstrisinin fikri mülkiyetinin çoğunluğu burada, ABD’de olsa da, hacmin %95’i ise ABD dışında kalıyor. Varlıkların çoğu, ABD tüketicilerine kapalı. Bu likiditeyi ve hacmi ABD’ye çekmek harika olurdu. Bunun için regülasyonların çok daha net olması gerekir”

CFTC’ye destek

Bankman-Fried ayrıca toplantıda bulunan CFTC başkanı Benham’a da destek çıktı ve kurumun sadece türev krpto para piyasalarını değil, aynı zamanda spot işlemleri de kontrol etmesi fikrinin doğru olduğunu belirtti. Behnam da ayrıca, kripto para piyasalarının hızla büyüdüğünü ve kurumunun tüm bu piyasayı kontrol etmek için daha büyük bir bütçeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bankman-Fried ayrıca kendi borsasıyla ilgili de rakam verdi ve FTX’in uluslararası platformunda günde 15 milyar dolarlık işlem yapıldığını ve bunun da küresel işlem hacminin yüzde 10’una denk geldiğini söyledi.

2021’in Temmuz ayında 900 milyon dolarlık yatırım alan ve bu anlamda rekor kıran FTX, Ocak ayı sonunda da 400 milyon dolarlık bir yatırım daha almıştı. Borsanın değeri şu anda yaklaşık 32 milyar dolar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap