Fransiz sigorta devi AXA, İsviçre’de Bitcoin kabulüne başladı

Fransiz sigorta devi AXA, İsviçre’de Bitcoin kabulüne başladı

Paylaş
Uzman Coin: Fransiz sigorta devi AXA, İsviçre’de Bitcoin kabulüne başladı

Fransız sigorta ve emeklilik fon şirketi AXA’nın İsviçre kolundan Bitcoin adımı geldi. AXA İsviçre müşterileri artık hayat sigortası dışındaki tüm sigorta primlerini Bitcoin ile ödeyebilecekler.

AXA İsviçre’nin inovasyon yöneticisi olan Claudia Bienentreu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bu hamle müşterilerin her geçen gün artan alternatif ödeme taleplerine olan bir yanıttı” ifadelerini kullandı.

Önce Bitcoin sonra İsviçre frangı

Şirket bu ödeme işlemi için kripto para broker’lık şirketi Bitcoin Suisse ile ortaklık kurdu. Yapılan anlaşmaya göre AXA müşterisi Bitcoin ile olan ödemesini Bitcoin Suisse’e yapacak, broker’lık şirketi de aldığı Bitcoin’leri AXA için İsviçre frangına çevirecek.

Şirketten yapılan açıklamada AXA’nın şirket bakiyesinde şu anda hiçbir şekilde Bitcoin tutmadığı belirtildi. Bitcoin Suisse ayrıca, yapılan ödemelerden işlem ücretleri için yüzde 1.75’lik komisyon alacak.

AXA’dan yapılan duyuruda İsviçre piyasası için mobil uygulama ödeme çözümü olan TWINT de dahil olmak üzere ileriki dönemde daha fazla ödeme seçeneğinin destekleneceği ancak şu an için Bitcoin dışında başka bir kripto para ödemesinin de mümkün olmadığı belirtildi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap