Fransız İş Adamı 1,2 Milyon Avroluk Kripto Para Hırsızlığı Yaptı!

Fransız İş Adamı 1,2 Milyon Avroluk Kripto Para Hırsızlığı Yaptı!

Paylaş
Fransız İş Adamı 1,2 Milyon Avroluk Kripto Para Hırsızlığı Yaptı!

Fransa merkezli bir start-up firması tarafından yapılan başvuru sonucunda başlatılan bir soruşturma, 37 yaşındaki Fransız bir iş adamının tutuklanması ile sonuçlandı. Kurucu ortaklarından olduğu şirketin hesabından 182 Bitcoin çaldığı iddia edilen adam, Paris içerisinde tutuklandı.

Birçok Avrupa devleti kripto para birimleri konusunda herhangi bir resmi adım atmış sayılmaz ve bu durum endişe vermeye devam ediyor. FATF tarafından oluşturulan regülasyonların 2020 yılı itibariyle uygulamaya konulacağı belirtilse de, kripto paraların ‘gerçek para’ olarak nitelendirilmemesi bir takım eksikliklere sebep olmakta. Eski şirketinden 182 BTC çalan kurucu ortak, kripto paralar konusundaki bu yasal belirsizlik nedeniyle çok az ceza alıp paçayı yırtabilir.

Fransa’daki en büyük üçüncü kripto para hırsızlığını yaparak tarihe geçen adam, bunun kripto para olmasından dolayı polisin çok ilgisini çekmedi. 2018 yılının Aralık ayında yaşanan olay ancak çözüme kavuşturulabildi ancak bu da fayda etmedi. Tutukluluk istemine rağmen kısa süre tutuklu kaldıktan sonra salınan adam, yasal belirsizlikten faydalandı.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap