Fransa, MiCa Konusunda Atak Yaptı

Fransa, MiCa Konusunda Atak Yaptı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fransa, MiCa Konusunda Atak Yaptı

Avrupa Birliği tarafından onaylanan kripto düzenlemesi MiCa, Fransa tarafından süratli adaptasyon sürecine dahil edildi.

Kripto para piyasasının gelişim göstermesi, ülkelerin düzenleme netliklerini belirlemesinin de önünü açtı. Birçok ülke, kripto para ünitelerinin süratli ve mantıklı bir halde düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor. Son olarak Avrupa Birliği, uzun müddettir üzerinde düşündüğü kripto düzenlemesi MiCa‘yı onaylamıştı. Avrupa ülkelerin adaptasyon süreçlerine Fransa da katıldı. Fransa, MiCa düzenlemelerine süratli bir geçiş sağlayabileceğini belirtti.

Fransa’dan MiCa için Kıymetli Bir Adım

FTX krizinin akabinde kripto konusunda sıkı hareket eden Fransa, Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi MiCa için süreçleri netleştiriyor.

Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, mevcut kripto kuruluşlarının MiCa’ya ahenk sağlayabileceğini aktardı. AMF, MiCa kurallarının yerleşmeye başladığı bu devirde, bölümde yer edinen şirketlerin entegrasyon sağlaması hedefiyle süratli kayıt uygulamasını başlattı.

AMF, Fransa’nın mevcut düzenlemelerini daha sert ve keskin netliklere sahip MiCa ile entegre etmek istiyor. Bu sistem, süratli modüler lisanslamanın kıymetlendirilmesine yol açacak. Ayrıyeten düzenleyici kurum, rezervler, çıkar çatışmaları, saklama ve belgeleme üzere kararların Avrupa ile uyumlu hale getirileceğinin de iletisini verdi.

Kripto prosedürlerini sertleştiren MiCa, Avrupa ülkeleri tarafından tek tek kabul edilmeye başladı. Daha evvel Ukrayna, MiCa’nın ülke sistemine entegre edileceğini açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap