Forrester Research: ABD Firmalar Tarafından Yapılan Blockchain Girişimlerinin% 90’ı Hiçbir Zaman Operasyonel Olmayacak

Forrester Research: ABD Firmalar Tarafından Yapılan Blockchain Girişimlerinin% 90’ı Hiçbir Zaman Operasyonel Olmayacak

Paylaş
Forrester Research: ABD Firmalar Tarafından Yapılan Blockchain Girişimlerinin% 90’ı Hiçbir Zaman Operasyonel Olmayacak

Halihazırda faaliyet gösteren ABD şirketlerinin engelleme girişimlerinin yaklaşık yüzde 90’ı nihayetinde terk edilecek. Bu istatistik, 31 Temmuz tarihli bir makalede Bloomberg tarafından alıntılanan Forrester Research tarafından yapılan bir çalışmadan geliyor.

ABD pazar araştırması şirketi Forrester Research, Amerikan şirketleri tarafından başlatılan blockchain destekli projelerin çoğunun 2018’de askıya alınacağını öngörüyor. Özellikle Forrester Research, vakaların yüzde 90’ında projelerin bir şirketin operasyonlarının bir parçası olmayacağını tahmin ediyor.

Araştırmacı ayrıca, işlerinde yaygın olarak kullanılan dağıtılmış defter muhasebesini (DLT) birleştirmek için uğraş veren bazı şirketlerin, şimdi geri çekilip amaçlarını küçümsediğini iddia ediyor.

Bu çalışma, Forrester’in Amerika’da kurumsal blok zincir uygulamaları için acımasız bir gelecek öngören ikinci vakayı işaret ediyor. 2017 yılında şirket, 2018’de yer alan Öngörüler başlıklı bir makale yayınladı. Makalede, Blockchain Devrimi, 2018’in blok zincirleme girişimlerinin hesaplanma yılı olacağını iddia ederek biraz daha beklemek zorunda kalacağı iddia ediliyor. Bir başka satırda ise:

“Başlıkları gerçekliğe çevirmeyi başaramayanlar yatırımlarını bırakıp vazgeçecekler, teknolojiyi ve uzun vadede dönüşüm potansiyelini derinden anlayan diğerleri ise ilerlemeye devam edecektir.” İfadeleri yer alıyor.

Bloomberg’e göre, Enterprise Ethereum Alliance’ın (EEA) ilk yönetici direktörü Ron Resnick, blockchain geliştirenlerin 2019’da “Şirketlerin hala suları test ettiğini” söyleyerek hoş olmayan bir durum yaşayabileceğini öne sürdü.

Daha önce Hyperledger İcra Kurulu Başkanı Brian Behlendorf, blok zincirleme uygulamalarının gelecek dalgasının Google, Amazon ya da Facebook gibi yerleşik teknoloji devlerinden gelmeyeceğini, çünkü bu şirketlerin blokaj söz konusu olduğunda kör bir noktaya sahip olduklarını iddia etmişti.

Temmuz ayında eski Wall Street yöneticisi Mike Novogratz, kripto paraların ve blok zincirlerin toplu olarak benimsenmesinin beş altı yıla ihtiyacı olduğunu söylemişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap