Fon yöneticisinden arz şokuna dayalı ses getiren Bitcoin tahmini

Fon yöneticisinden arz şokuna dayalı ses getiren Bitcoin tahmini

Paylaş
Fon yöneticisinden arz şokuna dayalı ses getiren Bitcoin tahmini

Yeni bir tahmine göre, Bitcoin’in fiyatı, 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması nedeniyle 20 – 50 bin dolar aralığına yükselebilir.

Söz konusu projeksiyon, Baruch College misafir profesörü ve serbest yatırım fonu Lightning Capital’in murahhas üyesi Charles Hwang tarafından yapıldı.

Hwang, Medium‘da yayınlanan yazısında, bu rakamı, yıllık madencilik ödülleri şu anki 657,000’den 328,500’e düşerken talebin 2021’de 633,000 Bitcoin’de sabit kaldığını varsayarak elde ettiğini belirtti.

Araştırmasının bir yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmaması gerektiğinin altını çizen Hwang, “Arz eğrisinde yaşanacak bu ani değişim, büyük olasılıkla bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun katalizörü olacak.” iddiasında bulundu.

Ayrıca Hwang, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, talep tahmininin muhafazakar olduğunu düşündüğünü söyledi ve “Bitcoin için talep olmadığını iddia eden insanlar var ancak LocalBitcoins ve dark web verileri, insanların Bitcoin satın aldıklarını gösteriyor.” dedi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap