Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT!

Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT!

Kriptokoin.com olarak bu yazımızda, analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE ve DOT kripto paraları hakkındaki tahminlerine yer vereceğiz. Tahminlerin gerçekleşmesinin kesin olmadığını ve her yatırımcının kendi araştırmasını yapmakla mükellef olduğunu belirtmek isteriz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 1

BTC, ETH ve BNB tahminleri

BTC ve altcoinler 23 Şubat’ta birkaç yükseliş sinyali verdi ancak traderlar, Bitcoin’in geri dönüşün başlayabilmesi için hala yukarıda kapatması gereken seviyenin 38.000 dolar olduğunu söylüyor. Alıcılar mevcut düşüşü durdurmaya çalıştıktan sonra Bitcoin (BTC) ve birkaç altcoin, anında destek seviyelerinden sıçradı. Bitcoin ve altcoinler yardım rallisini sürdürebilir mi yoksa ayılar sıçrayıp toparlanmayı durduracak mı? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT. Bitcoin ilk destekten 36.250 dolardan sıçradı ve boğalar şimdi fiyatı 39.600 dolar ile 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) (40.615 dolar) arasında genel direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, BTC/USDT çifti, ayıların sert bir direnç oluşturması muhtemelken 45.821 dolara yükselebilir. 23 Şubat mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 39.600 doları dirence çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve göreceli güç endeksi (RSI), ayıların üstün olduğunu gösteriyor. 36.250 doların altında bir kırılma ve kapanış, aşağı hareketin yeniden başladığının sinyalini verecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 2

ETH/USDT. Ether (ETH), 22 Şubat’ta psikolojik desteği 2.500 dolardan sekti. Boğalar, fiyatı 2.652 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine iterek, daha düşük seviyelerde güçlü alım olduğunu gösteriyor. Alıcılar artık fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT çifti simetrik üçgen deseninin direnç çizgisine doğru yükselebilir. Boğalar, yeni bir yükseliş trendinin başladığını işaret etmek için fiyatı üçgenin üzerine itmek zorunda kalacak. Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayılar çifti üçgenin destek çizgisinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, simetrik üçgenin bir devam modeli olarak hareket ettiğini önerecektir. Parite daha sonra 2.159 dolara ve daha sonra 2.000 dolara düşebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 3

BNB/USDT. BNB, 22 Şubat’ta güçlü desteği 350 dolardan sıçradı ve boğaların pes etmediğini ve daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiklerini gösterdi. Boğalar şimdi fiyatı azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, BNB/USDT çifti 50 günlük SMA’ya (416 dolar) yükselebilir. Bu, ayıların savunması gereken önemli bir seviye çünkü bunun üzerinde bir kırılma, trendde olası bir değişikliği işaret edebilir. Parite daha sonra 445 dolara yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 2 Şubat’ta 0,66 dolar’dan sıçradı ve boğalar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,72 dolar) üzerine çıkardı. Alıcılar şimdi genel gider engelini 0,75 dolardan temizlemeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, XRP/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Boğaların oyuna geri döndüğünü belirtmek için boğaların çifti bu çizginin üzerine itmesi gerekecek. Parite daha sonra 0,91 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat 0,75 dolardan düşerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterir. Ayılar daha sonra fiyatı 0,66 doların altına çekmeye ve düşüşü 0,60 dolara çıkarmaya çalışacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 4

ADA/USDT. Cardano (ADA), 0,80 dolar civarındaki güçlü desteği geri çekti ve bu da alıcıların düşüşü durdurmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat şimdi 1 dolardan arıza seviyesine ulaşabilir. Alıcılar fiyatı 1 doların üzerinde tutar ve sürdürürse, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiği anlamına gelir. Boğalar daha sonra fiyatı azalan kanalın direnç çizgisine itmeye çalışacak. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış olası bir trend değişikliğine işaret edecektir. Bu varsayımın aksine, fiyat 1 dolardan düşerse, ayıların bu seviyeyi dirence çevirdiğini gösterir.

SOL, DOGE ve AVAX tahminleri

SOL/USDT. Solana (SOL), 22 Şubat’ta 81 dolarlık destekten sıçradı ve alıcıların bu seviyeyi korumaya çalıştıklarını belirtti. RSI, düşüş momentumunun zayıflayabileceğini gösteren pozitif bir ayrışma oluşturma belirtileri gösteriyor. Alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (97 dolar) üzerinde tutar ve sürdürürse, SOL/USDT çifti azalan kanalın direnç çizgisine doğru yükselebilir. Bu seviye büyük bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar bunu aşarsa parite 122 dolara yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, çift dip formasyonunu tamamlayacaktır. Bu yükseliş kurulumunun 163 dolar ‘lık bir hedef hedefi var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 5

AVAX/USDT. AVAX, 20 Şubat’ta hareketli ortalamaların altına düştü, ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi. 67dolara yakın güçlü alımlar bir toparlanmayla sonuçlandı ve fiyat hareketli ortalamalara ulaştı.Alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerinde zorlar ve sürdürürse, AVAX/USDT çifti düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Ayıların bu seviyeyi agresif bir şekilde savunması muhtemeldir. Fiyat düşüş trendi çizgisinden düşerse ancak hareketli ortalamalardan sıçrarsa, tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Tersine, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar pariteyi 67 doların altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 22 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (54 dolar) üzerinde kırıldı ve kapandı; bu, satıcıların kontrolünü kaybettiğinin ilk göstergesiydi. Sürekli satın alma, fiyatı azalan kanalın düşüş trendi çizgisine itti. 20 günlük EMA düzleşti ve RSI pozitif bölgeye sıçradı ve alıcılar için küçük bir avantaj önerdi. 50 günlük SMA’nın (62 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, olası bir trend değişikliğini gösterecektir. LUNA/USDT çifti daha sonra 70 dolara yükselebilir ve burada ayıların direnciyle tekrar karşılaşabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat 50 günlük SMA’dan düşerse, ayıların genel direnci savunmaya çalıştığının sinyalini verecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Fiyat Kestirimi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, AVAX, LUNA, DOGE, DOT! 6

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 12 Şubat’ta 0,12 dolardan güçlü desteği toparlayarak, boğaların henüz vazgeçmediğini ve düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Rahatlama rallisinin hareketli ortalamalarda güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel ancak RSI’daki pozitif ayrışma alıcıların lehine. Boğalar, fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,14 dolar) üzerine iter ve sürdürürse, DOGE/USDT çifti 0.17 dolar’a yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0.22 dolarlık bir hedef hedefi olan çift dip modelini tamamlayacaktır.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), boğaların pes etmediğini ve daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini belirterek 15.80 dolardan destekten sıçradı. RSI, satış momentumunun zayıflayabileceğini düşündüren pozitif bir ayrışma oluşturma belirtileri gösteriyor. DOT/USDT çifti şimdi düşüş trendi çizgisine yükselebilir ve bu da muhtemelen güçlü bir direnç görevi görebilir. Fiyat bu seviyeden düşerse, ayılar pariteyi tekrar 15.80 doların altına çekmeye ve düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap