FinCEN Direktörü: Katı AML Kuralları Koymayı Düşünüyoruz

FinCEN Direktörü: Katı AML Kuralları Koymayı Düşünüyoruz

Paylaş
FinCEN Direktörü: Katı AML Kuralları Koymayı Düşünüyoruz

Amerikan Finansal Suçlarla Mücadele birimi başkanı Kenneth Blanco, katıldığı bir konferansta kripto paralar ile ilgili olarak konuştu.

Başarılı isim, New York’ta katıldığı etkinlikte, kripto para ile kara para aklanmasının önlenmesi için yeni bir kural bütünü düşündüklerini ifade ederken; şunları söyledi:

”Başarılı bir kara para aklama metodu için doğru ve yeni kural bütünlerine ihtiyaç duyuyoruz. Biz de bunu yapmak için çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi şu anda borsalarda KYC (Müşterini Tanı) süreçlerine tabii olmak zorunda. Ancak bununla birlikte artık ek yükümlülükler de gelecek.”

Kenneth Blanco’ya göre borsalar; artık bundan sonraki süreçte KYC süreçlerine uymakla birlikte, 3 bin dolar üzerindeki transferleri de yakından incelemek zorunda.

Blanco, bu süreci şöyle açıkladı:

”Üç bin doların üzerinde yapılan transferlerde gönderen ve alan kişilerin de belirlenmesi, aynı zamanda eğer uygunsa gerekli kurumlara bilgilendirme yapılması gerekiyor.”

Bilindiği gibi son dönemde birçok ülke, kripto para ile kara para aklanmasının ve vergi kaçırılmasının önüne geçmek için sıkı bir çalışma içerisine girmiş durumda.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap