Finans Uzmanı: Hisse Yatırımcılarına Alım Fırsatı Doğdu

Finans Uzmanı: Hisse Yatırımcılarına Alım Fırsatı Doğdu

Paylaş
Finans Uzmanı: Hisse Yatırımcılarına Alım Fırsatı Doğdu

ABD’nin en ünlü finansal danışmanlarından Suze Orman, hisse piyasasında yaşanan gelişmelerle ilgili görüşlerini paylaştı. Orman şu anda birçok yatırımcı için bir alım fırsatı doğduğunu düşünüyor.

Alım Fırsatı

S&P 500 bundan birkaç gün önce oldukça sert bir düşüş yaşamış, bununla birlikte 3 ay içerisinde %30 civarında değer kaybetmişti. Ancak borsa zamanla kendini toparlamaya başladı. Hafta içerisinde 2.400 seviyesinin altına inen endeks dün 2.600 seviyesinin üstüne kadar çıktı.

Finans dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan Suze Orman, borsada yaşanan bu hareketliliği değerlendirdi ve geleceğe dair öngörülerini paylaştı. Orman hisse piyasasının zaman içerisinde kendini toparlayacağını ve şu anda birçok yatırımcı için bir alım fırsatı doğduğunu düşünüyor.

CNBC’ye konuşan Orman şu anda yatırım yapmaya başlamak için çok uygun bir zaman olduğunu ve insanların şimdi yapacakları yatırımlardan büyük kazanç sağlayabileceklerini düşünüyor. Yatırımcılara şimdilik sakin kalmayı öneren Orman, şu an yatırım yapan insanların bundan “üç yıl sonra” yüzlerinin güleceğini söylüyor.

Kripto Para Piyasası

Orman’ın yaptığı yorumlar özellikle kripto para takipçilerine epey tanıdık gelecektir. Çünkü kripto para dünyasında buna benzer yorumları çok sık görüyoruz.

Birçok yorumcu Bitcoin’in ve alternatif kripto paraların (altkoin) fiyatının zamanla yükseleceğini ve Bitcoin’e şimdi yatırım yapan insanlar bundan birkaç yıl sonra büyük kazanç sağlayacaklarını düşünüyor.

Kripto para şirketlerinden Kraken da kısa süre önce bu yorumları destekler nitelikte bir çalışma yaptı. Kraken bu çalışmasında ABD’deki nüfus dağılımını analiz etti ve Bitcoin fiyatının nüfus gençleştikçe yükselişe geçeceğini belirtti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap