Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı

Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı

The Motley Fool analistlerinden Anders Bylund bugün bir altcoin için kıymetli bir yazı kaleme aldı. Yazıda kripto para yatırımcılarına tavsiyeler var. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin ve altcoin ortamı: Karmaşık bir arazi

Günümüzün Bitcoin ve altcoin dünyasında, dijital para ünitelerinin çokluğu bunaltıcı olabiliyor. Messari üzere platformlar tarafından takip edilen 22.500’den fazla dijital para ünitesi var. Ayrıyeten Coingecko.com’da listelenen 10.100’den fazla dijital para ünitesi ile kripto para ünitelerinin her form ve boyutta olduğu çok açık. Kimileri çığır açan araştırmalardan doğuyor. Öbür taraftan öbürleri mevcut projelerin çatallanması süreciyle ortaya çıkıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı 1

Bitcoin ve altcoin dünyası potansiyel açısından hayli güçlü. Lakin, gerçek şu ki sırf bir avuç kripto para vakit içinde pahasını müdafaaya ya da artırmaya hazır. Öbürleri ise savlı olsalar da en yeterli ihtimalle spekülatif kategoriye giriyor. Ayrıyeten bu da onları yatırımcılar için riskli bahisler haline getiriyor. Bu geniş görüntünün ortasında, kimi projeler gerçek yenilik yerine süratli kâra öncelik veriyor. Buna nazaran sıkıntı kazanılan paralarını yatırmak isteyenler için bir mayın tarlası oluşturuyor.

Gri alan: Kaçınılması gereken altcoin projeleri

Çok çeşitli kripto para üniteleri ortasında, uygun niyetlerin mevcut olabileceği, lakin pratikliğin eksik olduğu bir bölge olan gri bir alan vardır. Bu gri bölgede yer alan kripto paralardan biri de altcoin Bitcoin SV (BSV). Kripto piyasasını yeni fikirlerle sarsmak üzere asil bir niyete sahip olsa da, önemli yatırımcıların portföyleriyle uyumlu değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı 2

Sektör devi Bitcoin, yıllar içinde değerli ölçüde gelişti. Hard forklar aracılığıyla kodu güncellendi. Yeni özellikler getirildi ve kritik problemler ele alındı. Fakat Bitcoin SV, başka Bitcoin forklarından farklı bir yerde duruyor. Başka taraftan bu durum pek de olumlu bir formda gerçekleşmiyor. Ayrıyeten altcoin Bitcoin SV kendisini Bitcoin tahtının gerçek varisi olarak görüyor. Bitcoin’in orjinal dizaynına meydan okuyor ve onu bir asi olarak etiketliyor. Yenilik teşvik edilirken, ilerleme ile modası geçmiş dizaynların korunması ortasındaki farkı ayırt etmek hayati ehemmiyet taşıyor.

Bitcoin SV’nin geçmişi ve felsefi çatışması

Altcoin Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin segregated witness teknolojisini (SegWit) tanıttığında yaratıldı. Daha sonra Bitcoin SV, zımnilik muhafaza özelliklerine ait farklı görüşler nedeniyle Bitcoin Cash’ten ayrıldı. “Satoshi’nin Vizyonu” manasına gelen Bitcoin SV, yepyeni formuna sıkı sıkıya bağlı kalarak 2017’nin Bitcoin’ine geri dönüyor. Bununla birlikte, resmi Bitcoin zincirindeki yükseltmeler süreç suratını ve güvenliğini artırıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı 3

Mükemmelliğin hareketli bir gaye olduğunu kabul etmek çok kıymetli. Tıpkı ABD Anayasası’nda yapılan değişiklikler, yazılım şirketlerinin yanılgı düzeltmeleri yayınlaması ve müelliflerin editörlere güvenmesi üzere, kripto para üniteleri de ahenk sağlamalı ve gelişmeli. Altcoin Bitcoin SV’nin yükseltmeleri geri alma kararı, ileriye hakikat bir sıçramadan çok geriye gerçek bir adımı temsil ediyor.

Bir uyarı

Portföyünüzde altcoin Bitcoin SV’nin gizlendiğini fark ederseniz, varlıklarınızı tekrar değerlendirmeyi düşünün. Kimileri tarihî nedenlerden ötürü bu coin’i elinde tutuyor. Fakat eski teknolojiyi tercih etmesi kullanıcıları birincil Bitcoin zincirinde ele alınan güvenlik açıklarına maruz bırakabiliyor. Buna nazaran alım satım yapma imkanınız olsa bile Bitcoin SV’den uzak durmanız tavsiye ediliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Şirketi Muhakkak Kaçının Dediği Altcoin’i Açıkladı 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto para yatırımları dikkatli bir kıymetlendirme gerektiriyor. Kripto dünyası çok sayıda fırsat sağlıyor. Lakin hepsi eşit durum da değil. Önemli altcoin yatırımcıları, mevcut gelişmelerle uyumlu olan ve ilerleme taahhüdü gösteren projelere öncelik vermeli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap