Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı!

Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı!

Kripto para piyasasının ve finans dünyasının yakından tanıdığı ünlü finans müellifi Robert Kiyosaki, yakın vakitte Twitter üzerinden aktardığı sözlerde altın, Bitcoin (BTC) ve bu varlıklara işaret ederek, önümüzdeki devirlerde bu varlıkların yatırımcıları büyük bir çöküşten kurtacağına inanıyor! İşte Kiyosaki’nin aktardığı o varlıklar…

Ünlü finans uzmanı açıkladı: Altın, BTC ve bu varlıkları satın alın!

Btcpiyasasi.com olarak daha evvel de kelamlarını aktardığımız ünlü finans uzmanı Robert Kiyosaki, yakın vakitli yaptığı açıklamalarda altın, gümüş ve BTC üzere kıymetli varlıkların, önümüzdeki periyotlarda yatırımcıları kurtaracağını aktarıyor. Bununla bir arada ünlü isim aktardığı bir öbür varlıkla ise dikkatleri üstüne çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı! 1

ABD doları üzere prestiji paraları eleştirmesiyle tanınan Robert Kiyosaki, başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), altın ve gümüş üzere varlıkların yanı sıra beklenmedik bir emtia olan son derece değerli Wagyu etine de yatırım yapıyor. Nitekim de, en çok satan ferdî finans kitabı ‘Zengin Baba Fakir Baba’nın muharriri, Japonya’ya mahsus, gerilimsiz bir ortamda yetiştirilen ve eti sağlıklı omega-3 ve omega-6 asitleri bakımından varlıklı, eşsiz yumuşak ve tereyağlı lezzetiyle bilinen bu sığır cinsine yatırım yapıyor. Japonya’da bulunan Wagyu ineği, bilindiği üzere epeyce değerli bir kıymete sahip bulunuyor ve ünlü finans uzmanının bir yatırım aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Uzman isim neden Wagyu’ya yatırım yaptığını açıklıyor

Hatırlayacağınız üzere Kiyosaki, 22 Şubat 2023’te Kitco News’e verdiği bir röportajda altın, gümüş, Bitcoin ve Wagyu sığırı üzere varlıkları pay senetleri, borsa yatırım fonları (ETF’ler) ve kağıt paraya tercih ettiğini belirtmiş ve ‘sahte dolar’ olarak nitelendirdiği ABD Dolarını, ABD’nin global iktisattaki hakimiyetini aşındırdığı ihtarında bulunmuştur.

Ben sığıra yatırım yapıyorum, biliyorsunuz, Wagyu sığırına. Neden biliyor musunuz? Zira Wagyu boğasının ürettiği her sığırdan sperma alıyorum, yani nakit akışı. Wagyu sığırlarına Joe Biden‘dan daha çok güveniyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı! 2

Daha evvel, Temmuz 2022’de, ‘Zengin Baba Fakir Baba’ kitabının muharriri, Wagyu sığır etine yatırım yapma fikrine nasıl ulaştığını anlattı. Aktarılan datalara nazaran her şey Wyoming’e taşınan ve büyük bir çiftlik satın alan bir arkadaşıyla başladı. Arkadaşı aracılığıyla çok kıymetli bir sığır olan Wagyu’ya yatırıma başlayan isim, bir mühlet boyunca bunları incelediğini aktarmıştı ve akabinde Twitter üzerinden yatırım yaptığını açıklamıştı.

Nakit paranın sonu mu geliyor?

Daha evvel birçok sefer Kiyosaki, ABD dolarının dünya rezerv para ünitesi olarak üstünlüğünün sona ereceğini öngörerek onu ‘tuvalet kağıdı’, ‘sahte para’ ve ‘çöp’ olarak nitelendirdi ve ABD’nin artık global finans ‘oyun alanındaki’ ‘kabadayı’ olmadığını ilan ederek, büyük ölçülerde ABD dolarının ‘ekonomik tsunami’ olarak Amerika’ya geri akmasıyla hiperenflasyon, diktatörler ve cinayet mümkünlüğü konusunda ihtarda bulundu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finans Efsanesi: Altın, Bitcoin ve Bunları Stoklama Zamanı! 3

Bununla bir arada alternatif olarak, finans ve yatırım danışmanı Steven Van Metre’nin öngördüğü senaryoda Bitcoin ons başına 1.000 dolara düşse bile Bitcoin, gümüş ve altın satın alınmasını uzun müddettir savunuyor ve piyasaların kıymetli metalin yükselmesini beklemekten yorulduğunu savunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap