Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu!

Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu!

Paylaş
BTC Piyasası: Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu!

BTC Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan %50’den fazla düştü. Buna rağmen finansal hizmetler devi Fidelity, Bitcoin’i (BTC) geleceği olan güçlü bir yatırım unsuru olarak değerlendirmeye devam ediyor. Yatırım devi Fidelity, Bitcoin (BTC)’i daha yükseklere itebilecek iki önemli faktöre dikkat çekiyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

BTC Piyasası: Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu! 1

Bitcoin (BTC)’i fırlatacak iki faktör ne?

Firma yeni raporunda, yatırımcıların Bitcoin’i diğer tüm kripto para birimlerinden ayrı olarak değerlendirmesinin iki temel nedenini belirtiyor ve şöyle diyor:

Bitcoin’in getiri profili, iki güçlü arka rüzgar tarafından yönlendiriliyor: dijital varlık ekosisteminin büyümesi ve geleneksel makroekonomik koşulların potansiyel istikrarsızlığı. Bu geri dönüş rüzgarlarının diğer dijital varlıkların çoğundan daha az riskle daha kolay bir şekilde yakalanması muhtemel.

BTC Piyasası: Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu! 2

Fidelity, Bitcoin ile gelişmekte olan kripto varlık sınıfının geri kalanı arasındaki farklara dikkat çekiyor. Şöyle diyor firma:

Bitcoin, diğer tüm dijital varlıklardan temel olarak farklıdır. Başka hiçbir dijital varlığın Bitcoin’i parasal bir mal olarak iyileştirmesi muhtemel değildir… [ancak] dijital varlık ekosisteminin geri kalanı, Bitcoin’in basitçe yapmadığı farklı ihtiyaçları karşılayabilir veya diğer sorunları çözebilir.

Rapor ayrıca, istikrar ve güvenlik söz konusu olduğunda, on yıllık Bitcoin’in zaten testi geçtiğini belirtiyor. Şöyle ki:

Başka herhangi bir projeden daha uzun süredir var olduğu, kasıtlı olarak basit bir koda sahip olduğu ve onu sömürebilen herkes için şu anda 1 trilyon dolarlık bir ödüle sahip olduğu göz önüne alındığında, yaşamının bu aşamasında büyük bir hatayla karşılaşma olasılığı en düşük olan protokoldür.

BTC Piyasası: Finans Devi, Bitcoin ve Altcoin’leri Uçuracak 2 Gelişmeyi Duyurdu! 3

Fidelity’nin Bitcoin’i övmesinin ardındaki diğer temel neden, enflasyona karşı koruma sağlama yeteneğinde yatmaktadır. Konu hakkında Fidelity’nin açıklaması şöyle:

Finansal sistemin genel istikrarı, tarihsel olarak arzı değiştirilemeyen kıt varlıkların önemini gösterme eğiliminde olmuştur. Bitcoin’in kural seti, tarihsel emsalleri ve ademi merkeziyetçilik, herhangi bir dijital varlık protokolünün en büyük kıtlık seviyesini yarattı. Bu, eski finansal sistemin karşı karşıya olduğu potansiyel ters rüzgarlardan bazıları için mevcut en büyük riskten korunma yöntemi olarak ikna edici bir durum oluşturuyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap