Fetch.ai için dönüm noktası yaklaşıyor: Proje, yeni yıla dev bir adımla giriyor

Fetch.ai için dönüm noktası yaklaşıyor: Proje, yeni yıla dev bir adımla giriyor

Paylaş
Fetch.ai için dönüm noktası yaklaşıyor: Proje, yeni yıla dev bir adımla giriyor

Fetch.ai, internete bağlı milyarlarca aygıtların birbirine bağlandığı (IoT) ve gerçek yaşamda oldukça karmaşık işlerle karşılaşılan durumlarda blockzincir ve yapay zekâ teknolojilerini kullanarak özgün çözümler sunan merkeziyetsiz bir bağlantı platformu.

Platform; algoritma, IoT ve karmaşık sistemlerin dağıtımını kolaylaştırıyor. Yapay zekâ ve makine öğrenmesi gibi teknolojileri kullanarak günlük sorunlara yönelik çözümleri geliştirip optimize ederek aygıtların ve yazılım temsilcilerinin birbirlerini bulmalarını, birbirlerinden öğrenmelerini ve birbirleriyle değer alışverişi gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Blockzincir üzerinden saniyede 30.000’in üzerinde işlem yapma kapasitesi ile ulaşım, enerji, taşımacılık ve akıllı şehirler, Fetch.ai’in kullanılabileceği alanlar arasında. Daha somut örnekler vermek gerekirse akıllı evler; uzaktan izleme, ısıtma, soğutma ve güvenlik gibi konularda internete bağlı cihazlar kullanır. Bu hizmetlerin bir de maliyeti var. Fetch.ai ile enerji kaynakları daha verimli kullanılıyor ve bu sayede düşük elektrik faturası öder ve teknolojik hizmetleri kişiselleştirip konforunuzu artırabilirsiniz. Diğer bir örnek, akıllı kentler için sunulan dijital çözümler. Bu çözümler sayesinde yaşadığımız şehirlerde enerji, su ve atık bertaraf etme şeklimiz, şehirler arasında nasıl dolaştığımız ve yaşayacağımız daha güvenli yerler oluşturma biçimimiz değişecek. Mevcut kentsel sistemlere dijital zekâ eklemek ve teknolojiyi bir altyapıya dahil etmek ekonomik fayda ve mevcut varlıkların daha iyi kullanılması ile çevreyle dost bir ortam oluşmasını sağlayacak.

Ana ağa geçişe son birkaç hafta

25 Şubat 2019 tarihinde Binance üzerinden IEO yöntemiyle piyasaya sunulan ve listelenmeye başlayan Fetch.ai kısa zaman içerisinde kendi topluluğunu ve kripto camiasının sempatisini kazanmayı başardı. Örnek vermek gerekirse, 20 Kasım 2019’da İstanbul’da düzenlenen Binance Zirvesi’nde yer alan Fetch.ai, zirve katılımcılarından ve piyasadan olumlu geri dönüşler aldı. 20 Kasım’daki ortalama piyasa fiyatı 0,04 dolar civarında iken yayın saatinde fiyatın (6 Aralık 2016) 0,055 dolara kadar yükseldiği görülüyor. Piyasa koşullarının beklentileri karşılamadığı bugünlerde fena bir performans göstermediği söylenebilir.

Teknik açıdan kendini geliştiren Fetch.ai, 31 Aralık 2019 tarihinden kendi ana ağını (mainnet) faaliyete alacağını duyurdu. Ana ağ sayesinde transferler daha hızlı olacak ve Fetch.ai sistemine ait token’lar oluşacak. Yatırımcılar için küçük bir hatırlatma yapmakta fayda var. Ana ağ geçişi öncesinde mevcut Fetch.ai token’larınızın bulunduğu borsanın bu geçişi destekleyip desteklemediğini öğrenin, aksi durumda kayıplarla karşılaşılabilir.

Türkiye pazarında daha aktif olacağı bilinen Fetch.ai, Türk kullanıcılar için çeşitli sürprizler ve fırsatlar ile pazarda sağlam bir yer edinmeyi hedefliyor.

Fetch.ai CEO’su Humayun Sheikh, geçtiğimiz ay Binance CEO’su Changpeng Zhao ile beraber İstanbul’u ziyaret etmişti

Projeyle ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere Fetch.ai‘nin resmi web sitesinden ulaşabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir ve yatırım tavsiyesi olarak düşünülmemelidir. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap