Felaket Tahmin: Bitcoin “900 Dolar” Seviyesine Düşebilir!

Felaket Tahmin: Bitcoin “900 Dolar” Seviyesine Düşebilir!

Paylaş
Felaket Tahmin: Bitcoin “900 Dolar” Seviyesine Düşebilir!

Kriptokoin.com – Her ne kadar küresel finansal sistemin temsilcileri, Bitcoin ve kripto para birimlerini sürekli olarak değer kaybetmesi nedeniyle eleştiriyor olsalar da, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) eski başkanı Jean-Claude Trichet, kripto para biriminin saf spekülasyon olduğu fikrini reddetti.  Trichet’a göre, kripto para birimlerine yönelik düzenleyici ve yasal baskılara rağmen, Facebook kendi parası için planlarını açıkladığından beri kripto karşıtı ruh hali daha da yükseldi. Fiyatına gelince, bazı uzmanlara göre Bitcoin gelecek iki yıl içinde yeni zirvelere ulaşma potansiyeli ile uzun vadeli bir yükseliş döneminin başında görünüyor. Kimilerine göre ise Bitcoin’i korkunç bir gelecek bekliyor.

Crypto Dude:  Bitcoin fiyatı 900-1.400 dolar arasına kayabilir

Kripto para  dünyasında bile, birkaç belirgin Bitcoin ayısı var. Popüler kripto para analisti Crypto Dude, son zamanlarda aşırı derecede düşüş öngören bir Bitcoin fiyat tahmini paylaştı. Analist konuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Bu uzun vadeli bir tahmindir. Mevcut fiyat hareketi, Bitcoin fiyatının 2013 yılında yukarı doğru hareketinin zirveleri olan 900-1.400 dolar arasında olacağını gösteriyor.

Fiyat hareketlerine daha yakından bir göz atalım ve bunun ne kadar muhtemel olduğunu görelim… Crypto Dude’nin tweet’indeki artan destek hattı Temmuz 2016’dan başlayarak çiziliyor. Fiyat, gelecek yıl düşmeden önce 2017’de üç kez onaylandı. Ünlü teknik analist Valdrin Tahiri’ye göre,13.864 dolar ile biten şu anki yükseliş hareketi, bu çizgiyi direnç olarak doğruladı ve fiyat o zamandan beri düşüyor. Analiste göre bu trend çizgisine güvenmenin birkaç dezavantajı var.

Popüler analist Valdrin Tahiri, Bitcoin’in neden 900 dolara düşemeyeceğini açıklıyor

Analiste göre birincisi, logaritmik bir grafik kullandığımızdan, düz bir eğilim çizgisi kullanmak en iyi tahmin edici olmayabilir. Ayrıca analiste göre, benzer bir destek molası için emsalimiz de var. 2012 yılında yaklaşık iki yıl içinde başlayan trend çizgisi Ocak 2015’te kırıldı. Ancak, fiyat Kasım 2015’te bu çizgiyi onayladıktan sonra, fiyat yükselişini sürdürdü ve sonunda Aralık 2017’de maksimum 20.000 dolara ulaştı.

Bunun yerine analiste göre, eğri bir destek çizgisi kullanırsak, BTC fiyatının 2011’den beri takip ettiği destek çizgisini belirleyebiliriz. Fiyat gerçekten 1.000 dolara düşerse, analiste göre bu eğilim çizgisini kırar. Bu, fiyatın düşmeyeceği anlamına gelmese de gerçekleşmesi için çok güçlü bir desteğin kırılması gerekecek. Ayrıca teknik göstergeler, düzeltmenin başlangıcından ziyade, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcında olduğumuzu gösteriyor. Analiste göre BTC’nin fiyat geçmişinde haftalık RSI sadece iki kez satıldı:

Ocak 2015Aralık 2018.

Başarılı teknik analist: Bitcoin 2021-2023 arasında 100.000 dolara ulaşabilir

Her iki durumda da analiste göre, fiyat 200 haftalık hareketli ortalamaya henüz ulaştı ve fiyatın benzer şekilde hareket etme olasılığına ilave bir güvence verdi. Ayrıca, fiyat hiçbir zaman 200 haftalık MA’nın altında işlem görmedi. Fiyatın, tweette belirtildiği gibi 900-1.400 ABD dolarına ulaşması için, bunu yapmak zorunda kalması gerekiyor.  Bitcoin’in fiyatının gelecekteki umutları hakkındaki bir başka gösterge de halving’e bağlanıyor.

İlk ve ikinci halving’den önce, aylar içinde konsolide edilen Bitcoin fiyatı ciddi değer kazandı. Bu nedenle analistler fiyatta artış bekliyor. Valdrin Tahiri’ye göre eğer Bitcoin fiyatı bu kez aynı yolda ilerlerse hızlı bir harekete geçmeden önce Mayıs ayına kadar 8.000 dolar civarında işlem görecek. Daha sonra analiste göre, 2021-2023 arasında 100.000 dolar civarında bir fiyata ulaşabilir. Bitcoin için çöküş öngören başka bir tahmin adına “Bitcoin İçin Felaket Tahmin: Fiyat 300 Dolara Düşecek” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap